Anglický týden umožnil návrat do mateřského klubu

Sérii pěti letních přípravných či přátelských zápasů fotbalových dorostenek Čáslavi ukončil ve středu 4. září duel se staršími žáky v Cholticích. Pro ně to byla generálka před zahájením nového ročníku okresního přeboru na Přeloučsku se Semínem.

TJ Slavoj Choltice – FK Čáslav 3:2 (2:1)

Právě z choltického Slavoje přestoupily na začátku roku 2024 do Čáslavi dvě dívky: D. Petiková a E. Čejková, a tak nemohly chybět v základní sestavě. V té rovněž měly dostat příležitost hlavně hráčky, které v srpnu z různých důvodů absentovaly, ovšem až na výjimky v případě K. Svobodové a P. Havránkové zůstalo vše stejně při starém a opět se omluvily. Novou akvizicí se alespoň pro toto utkání stala S. Grundová z Kolína, která si po atletice zkusila i fotbal.

„Záměrem takzvaných anglických týdnů bylo vrátit holkám po letní přestávce v krátké době herní praxi a umožnit to i těm, které v srpnu chyběly. Nyní zase najedeme cyklus tří tréninkových jednotek v týdnu plus víkendové mistrovské utkání,“ zmínil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Zápas v Cholticích byl poměrně vyrovnaný, o lepší výsledek Čáslavandy připravila branková konstrukce, když další gólový zápis sebraly ve druhém poločase E. Panýrkové tyč a A. Čudové břevno.

Branky a asistence Čáslavi: A. Čudová (Luc. Vokounová) - 1:1, E. Panýrková (pokutový kop) - 2:2. Rozhodčí: P. Handlíř (laik). Hrací doba: 2x 40 minut.

Čáslav: E. Bednářová - D. Petiková, I. Ondráčková, K. Bělohlávková, K. Svobodová - Luc. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, E. Čejková - P. Havránková, S. Grundová. Průběžně střídaly: A. Čejková, N. Kalinová, N. Patočková, V. Pospíšilová. Trenér: L. Hájek.

Příští zápas: FK Čáslav - SK Poříčany (sobota 7. září od 10.00 hodin v Potěhách).