V dalším kole HDT.cz Krajského přeboru Středočeského kraje se FK Čáslav představí na domácím hřišti proti AFK Tuchlovice. Utkání se odehraje v neděli 30. března 2025 od 15:30 na stadionu Pod Hrádkem v Čáslavi.
Fotbalisté Čáslavi v dalším kole páté ligy zavítali do Poříčan, kde je čekalo náročné prostředí úzkého hřiště a tvrdá, důrazná hra domácího celku. Trenér Kučera navíc musel oželet několik opor včetně špílmachra Kučery, Junka a Vencla. Kvůli absencím se útočník Hejný přesunul do stoperské dvojice. I přes tyto komplikace však Čáslav utkání zvládla a díky zaváhání Velimi si na čele tabulky opět vybudovala čtyřbodový náskok!
Zápas přinesl tvrdou bitvu, často až za hranicí pravidel, což hostům komplikovalo kombinační hru. Přesto si Čáslav v prvním poločase vytvořila hned čtyři gólové šance. Nejprve Chábera trefil tyč, poté Slavík dvakrát v samostatném úniku přestřelil a Hejný po rohovém kopu těsně minul branku. Na opačné straně zahrozil ex-čáslavský Dudla a ve 31. minutě domácí po signálu z rohového kopu otevřeli skóre – 1:0.
Druhá půle začala velkým tlakem Čáslavi. Brankář Dytrich nejprve fantasticky zlikvidoval Cháberovu hlavičku z bezprostřední blízkosti, ale krátce nato už kapituloval. Howard napřáhl z hranice vápna a jeho rána se otřela o tyč – 1:1. Domácí mohli vzápětí znovu udeřit, ale jejich pokus mířil nad. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, přišel rozhodující moment. Po krátce rozehrané standardní situaci z poloviny hřiště se míč dostal k Hajníkovi, který centrem našel ve vápně Turynu. Ten parádní dělovkou pod břevno rozhodl o vítězství hostů – 1:2!
„V prvním poločase jsme si vypracovali čtyři vyložené šance, ale bohužel jsme je nevyužili – trefili jsme jen tyč. Soupeř naopak udeřil po rohovém kopu a dostal se do vedení. Přestože jsme byli herně lepší, do kabin jsme šli s mankem,“ řekl po utkání trenér Čáslavi Roman Kučera.
„Druhý poločas jsme začali skvěle – Howard rychlou střelou za tyč vyrovnal. Zbytek utkání už byl spíše boj než fotbal, plný faulů a neustálých přerušení. Ke konci jsme ale znovu udeřili a Turynův gól rozhodl o našem vítězství,“ oddechl si trenér Čáslavi.
Hosté dokázali vývoj zápasu z nepříznivých 0:1 obrátit ve svůj prospěch: „Tohle vítězství má obrovskou hodnotu. Domácí hráli s maximálním nasazením, byli důrazní v soubojích a nepříjemní po celý zápas. Na malém hřišti jsme se jen těžko dostávali do hry, tolik standardních situací nebývá ani ve čtyřech zápasech – pořád míče létaly do vápna. O to víc si výhry vážíme. Otočili jsme skóre a tři body z Poříčan bereme všema deseti,“ dodal Kučera.
Branky: 31. Blecha – 50. Howard, 87. Turyna.
Čáslav: Vyhnánek – Hajník, Hejný, Turek, Nešpor – Kraj (60. Turyna), Záruba, Koděra, Slavík (89. Vilím) – Howard, Chábera. Trenér Roman Kučera.
Foto: 2x Michal Bílek, Kutnohorský deník.