ČÁSLAVSK Vysoké Mýto
174_20241002_100336.jpg
1231_20240603_083822.jpg

Čáslav vyválčila s Vysokým Mýtem pouze jeden bod

Fotbalisté Čáslavi se v neděli odpoledne naposledy představili na domácí půdě. V boji o záchranu potřebovali svěřenci trenéra Romana Kučery zvítězit. To se jim nakonec i díky smůle v závěru zápasu, kdy rozhodující branka visela několikrát ve vzduchu, nepodařilo. O tom, jak cenný bude zisk jednoho bodu rozhodnou poslední dvě kola soutěže. Čáslav v nich hraje dvakrát na půdě soupeře, nejprve na hřišti Spojů Praha a poté v Trutnově.

Čáslav – Vysoké Mýto 2:2 (1:1)

Hned v první minutě šel po chybě hostující obrany sám na brankáře Slavík, ovšem trestuhodně minul. Hosté se do vedení dostali po parádní ráně do šibenice. Domácí srovnali krok centrem přímo od rohového praporku. V úvodu druhého dějství přežili hosté dvě gólovky Čáslavi a na druhé straně se z ojedinělé akce dostali do vedení. Čáslav vrhla všechny síly do útoku. Po dlouhém autu srovnal šest minut před koncem Kučera. Poté v závěrečném tlaku autor druhé branky orazítkoval břevno a hlavičku Hejného fantastickým zákrokem vytáhl z brány hostující brankář. Skóre se tak již nezměnilo.

„Chybělo nám i štěstí, abychom zápas překlopili na svoji stranu. Příležitostí jsme k tomu, i když jsme dvakrát v zápase prohrávali, měli dost,“ řekl k utkání trenér Čáslavi Roman Kučera.

„Jsme zklamaní. Myslím si, že v tomto zápase jsme střídali dobré momenty se špatnými a bohužel jsme soupeři umožnili, aby nám dal dva góly. To byla z naší strany velká chyba. V Benešově jsme byli efektivní, v tomto zápase jsme se na branky neskutečně nadřeli. Hosty podržel brankář, jenom Hejný měl tři gólovky,“ litoval zahozených šancí Kučera.

Zápas jsme nezvládli, jsme zklamaní. Některé výkony hráčů byly slabé. Musíme tak vyhrát na Spojích a v Trutnově,“ uzavřel.

Branky: 34. Kraj, 84. Kučera – 32. Schmoranz, 56. Dvořák. Diváků: 200.

Čáslav: Vyhnánek – Konyvka, Vencl, Nešpor, Hanč – Slavík, Kučera, Junek, Kraj (53. Hejný) – Turyna (74. Peterka), Chábera. Trenér Roman Kučera.

Foto: Vladimír Malinovský, Deník.