ČÁSLAVFK Benešov
0:2
ne 29. 10. 2023 14:30 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 13. kolo

Čáslav vyzve v neděli Benešov s trenérem Mikolandou a exligovými hráči

Fotbalisté Čáslavi se nadále krčí na spodku divizní tabulky. Pět zápasů v řadě prohráli. Stalo se tak i pod novým trenérem Petrem Jandou, kdy čáslavští fotbalisté v Turnově přišli o bodový zisk ve třetí minutě nastavení! Domácí potřebují nutně tříbodové vítězsví, ovšem nečeká je lehký soupeř. Na stadion Pod Hrádkem zavítá extřetiligový Benešov.

V modrožlutých barvách Benešova působí hned trojice bývalých ligistů – Pilík, Nešpor, Čmovs. Trenérem celku je Petr Mikolanda. Benešovští v poslední kole prohráli na domácí půdě s celkem Vysokého Mýta a v současné tabulce se nachází na osmé příčce.

Svěřenci Petra Mikolandy prohráli doma třetí ze čtyř zápasů a opět poměrem 1:2. Tentokrát ale byla prohra podle kouče jednoznačná. „Z devadesáti minut jsme dokázali hrát jenom prvních dvacet minut druhého poločasu. Ve zbytku jsme byli ustrašení, báli jsme se a neběhali jsme,“ uvedl benešovský kouč.

Čáslavští se v Trutnově dostali do vedení. „V šedesáté minutě šel Chábera sám na bránu, ale bohužel nedal. Pak jsme dostali gól ze standardky, do té doby domácí neměli nic. Trestuhodně jsme nechali volného hráče. Ke konci nás soupeř tlačil. V poslední minutě jsme si to vyžrali úplně, když domácí protlačili míč po závaru do sítě. Je to smutné. Měli jsme přidat druhý, rozdílový gól, takhle jedeme s prázdnou,“ uvedl čáslavský trenér Petr Janda.

Utkání má výkop v neděli 29. října ve 14:30 hodin. V současné době stále probíhá rekonstrukce opěrné zdi u hřiště s umělou trávou. Je tedy uzavřen hlavní vchod na stadion. Na ten se můžete dostat pěšky po příjezdové cestě podél pivovaru nebo cestou od zimního stadionu.

Sestava Benešova v posledním utkání: Schummer – Sadyk, Vosáhlo, Pilík, Kulhavý, Dušek, Tomek, Nešpor, Kubiš, Walter (81. Žiga), Čmovš.

Sestava Čáslavi v posledním utkání: Vyhnánek – Hajník, Ráliš, Petrů, Peca – Chábera (67. Kraj), Junek, Čuchal, Bašek (33. Konyvka), Slavík (74. Hannich) – Ronovský. Trenér Petr Janda.

Zdroj foto: FK Benešov, část textu: Benešovský a Kutnohorský deník. Grafika livesport.cz