FK Uhlířské JanoviceČÁSLAV
so 19. 10. 2024 15:30 @ FK Uhlířské Janovice, NEXT REALITY 1.A třída sk. B (6.liga sk.B), 11. kolo
174_20241002_100336.jpg
1376_20241020_092005.jpg

Derby s uhlíři jsme prohráli už na začátku zápasu!

11. kolo I. A třídy, skupina B nabídlo další regionální derby, ve kterém se střetly nejen celky z Kutnohorska, ale narazili na sebe i dva sousedi v tabulce: Na hřiště fotbalistů FK Uhlířské Janovice dorazila čáslavská rezerva, která na svého soupeře před utkáním ztrácela jeden bod:

Uhlířské Janovice – Čáslav B 5:1 (3:0)

Na rozdíl od minulých zápasů začali uhlíři skvěle: Už ve 2. min. unikl z levé strany T. Kopp a po zemi k tyči otevřel gólový účet zápasu – 1:0. V 10. min. se domácí dostali do dalšího brejku, unikající Veselý předložil míč za obranu T. Koppovi a ten upravil na 2:0. Teprve potom se hra přestěhovala přece jen více do středu hřiště, jenže brankář Jar. Kmoch byl téměř bez práce. Ve 32. min. po dalším úniku, tentokrát z pravé strany, poslal J. Kopp nekompromisně balón pod břevno – 3:0.

Hned zkraje druhé půle se v čisté gólové šanci ocitl opět T. Kopp, jenže gólman Beran ho tentokrát vychytal. Začátek druhého dějství ale patřil hostům, kteří přitlačili na pilu, bylo jich plné hřiště a k první brance měli blízko v 50. min., kdy si gólman Jaroslav Kmoch zahrál na stopera, ovšem s pomocí obrany nakonec odkrytou bránu uhájil. Přesto v 61. min. Čuchal korigoval stav na 3:1 a zdálo se, že hosté ještě zadělali na drama. Ovšem o pár minut později Vinický posadil trestný kop z pravé strany přesně na hlavu volného Kopeckého, který svůj tým uklidnil čtvrtou brankou a v 73. min. se prosadil po rohovém kopu i Zadražil, který tak stanovil konečný výsledek 5:1.

Uhlíři se v posledních kolech na začátku rozjížděli jen zvolna, tentokrát v 9. minutě vedli už 2:0! „Konečně jsme hráli od začátku,“ ulevil si trenér FK Uhlířské Janovice Martin Dotlačil. „Z nějakých videí jsme věděli, že Čáslav B má problém v rozehrávce a když se na ně zatlačí, chybují. Z toho jsme dali první tři góly,“ připomněl a pokračoval: „Škoda, že jsme prvních dvacet minut ve druhé půli úplně vypli, tato pasáž se mi nelíbila. Byli jsme zbytečně zalezlí, nenapadali ani jsme nebyli aktivní s míčem. To jediné se mi nelíbilo, jinak kluky za dnešní výkon určitě chválím, přesně takový výkon si představuji. Na Slovanu jsme hráli podobně, bez běhání a napadání to nepůjde.“

Uhlířům se povedly také dvě branky po trestném a rohovém kopu. „Jsem rád, že jsme se konečně prosadili ze standardky a taky jsem rád, že se konečně trefil Tomáš Kopp. Už to potřeboval jako sůl. Pro sebevědomí to je dobře,“ připomněl a dodal: „V dalším kole máme Sokoleč, která bude úplně jiným soupeřem, na kterého se musíme připravit. Je to asi nejtěžší soupeř z této skupiny.“

„Hrůzostrašný začátek se podepsal na vývoji celého utkání,“ konstatoval trenér čáslavské rezervy Vratislav Junek. „V 9. minutě to bylo 2:0 po hrubých chybách,“ připomněl a pokračoval: „Potom jsme něco neproměnili, střídat jsme moc nemohli, protože máme čtyři zraněné. Ve druhé půli jsme se chytili, byli lepší, měli jsme tam nějaké polozakončení a nakonec jsme dali na 3:1. Ale potom si nepohlídáme dva rohy, je to 5:1 a není o co hrát. Je škoda, že ze zápasu, ve kterém se nějaký bod uhrát dal, si vezeme bůra.“

Branky: 2., 10. T. Kopp, 32. J. Kopp, 69. Kopecký, 73. Zadražil – 61. Čuchal.

Rozhodčí: Mižič – Remenec, Šestořád. ŽK: Kopecký, Vinický, Vyhnánek – Fišr. Diváků: 177.

U. Janovice: Jar. Kmoch – Vinický (77. Bílek), Kopecký, Zadražil, Barták – J. Kopp, T. Roubíček (66. M. Jelínek), Šusta (58. M. Novotný), Vyhnánek (82. N. Marek), T. Kopp – Veselý. Trenér Martin Dotlačil.

Čáslav B: Beran – M. Kubín, Ondráček (46. Houfek), Havrda, Novák – Sechovec (46. Jeřábek), Čuchal, Klepal (66. Krejza), Fišr – Kurka, Dastych (75. Tůma). Trenér Vratislav Junek.