SK Roudnice nad LabemČÁSLAV
1:1
st 29. 5. 2024 18:00 @ Hrobce - tráva, 2.liga dorostenky Čechy, 22. kolo

Dohrávka způsobená střevní infekcí dopadla vítězně

S cílem napravit si reputaci po minulém nepovedeném druholigovém utkání s Mělníkem zakončily čáslavské dorostenky čtyřzápasovou sérii na hřištích soupeřů. Ve středu 29. května v Hrobcích byly v dohrávce hosty Roudnice nad Labem.

SK Roudnice nad Labem – FK Čáslav 1:2 pk (1:1), na penalty 3:4

„Předně bych chtěl ještě jednou poděkovat mému protějšku Matěji Lačnému, že mi vyšel vstříc a souhlasil s odložením duelu na poslední chvíli. Původně jsme měli hrát ve středu 8. května, ovšem po nedělní domácí výhře se Zaječicemi holky postihla nějaká střevní infekce, postupně odpadávaly a kádr se nakonec výrazně zúžil o sedm hráček,“ připomněl nečekané zdravotní peripetie Luboš Hájek s tím, že k telefonické dohodě došlo večer před státním svátkem ve 21.25 hodin.

Problém se vyskytl také před samotnou dohrávkou. Byl na ni delegován pouze jeden rozhodčí a i ten se necelé dvě hodiny před výkopem musel omluvit. Píšťalky se tak ujal právě roudnický kouč M. Lačný a utkání s velkým přehledem a férově odpískal.

Jeho svěřenkyně mu však moc radosti neudělaly. Sice se po nepřesné přihrávce stoperky I. Ondráčkové ujaly vedení, ale Čáslavandy po nádherné střele A. Čudové v závěru prvního poločasu vyrovnaly. I přes šance na obou stranách se ve druhé půli skóre už nezměnilo a zápas dospěl do penaltového rozstřelu. Po něm se z bodu navíc nedaleko bájné hory Říp radovala výprava z Čáslavi.

„Oproti Mělníku byl u holek podstatný rozdíl v nasazení a zaujetí pro hru. Jako by chtěly ukázat mému asistentovi Ivo Duchečkovi, kterému se povedlo kvůli pracovnímu zaneprázdnění na jaře vůbec poprvé uvolnit na mistrovský zápas, že fotbal hrát dovedou. Udělaly nám radost a po zásluze si vychutnaly naše pochvalná slova,“ řekl Luboš Hájek.

Branka Čáslavi: A. Čudová (E. Panýrková) - 1:1. Rozhodčí: M. Lačný (laik). Hrací doba: 2x 45 minut. Penaltový rozstřel: L. Vokounová, A. Čudová, E. Panýrková (proměnily), A. Vrabcová (přestřelila), K. Rozsypálková (proměnila).

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, I. Ondráčková, A. Vrabcová, A. Čejková - Luc. Vokounová, L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, P. Havránková - V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: E. Čejková, D. Petiková, Kar. Rozsypálková. Trenéři: L. Hájek, I. Ducheček.

Zbývající výsledky: Třebeš - Trutnov 1:0, Sparta Praha B - Bohemians 1905 3:0, České Budějovice - Braník 3:2, Zaječice - Mělník 0:7, Most-Souš/Dobroměřice - Teplice 3:4 pk, Jihlava - Dukla Praha B 5:0.

Příští zápas: FK Čáslav - FK Dukla Praha B (neděle 2. června od 10.00 hodin).