Dorostenky fandily ženské reprezentaci proti Belgii

Mezi téměř šest tisíc diváků, kteří v pátek 31. května ve slávistické Fortuna aréně v Praze sledovali české fotbalistky ve třetím utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Belgií, se zařadila také výprava druholigových dorostenek z Čáslavi.

Na rozdíl od prosincového zájezdu, kdy Čáslavandy byly v Pardubicích u postupu české ženské reprezentace přes Slovinsko do áčkové skupiny Ligy národů, se tentokrát nejednalo o vítězný večer. Belgičanky v Edenu vyhrály 2:1, a Češky si tak připsaly po dvou zápasech se silnými týmy Dánska a Španělska třetí porážku v boji o účast na evropském šampionátu, který se uskuteční v roce 2025 ve Švýcarsku.

Středem zájmu skupiny čáslavských fotbalistek v čele s trenérem Lubošem Hájkem se opět stala jednadvacetiletá Kristýna Růžičková, rodačka z Kutné Hory a hráčka pražské Slavie, která na jaře hostovala v Liberci. Na hřiště se z pozice náhradnice sice dostala až v 75. minutě, ale hned hru výrazně oživila a dokonce po jejím parádním náběhu a následném faulu se kopala penalta, z níž Kamila Dubcová snížila a dala národnímu týmu do závěrečných minut naději na vyrovnání.

„I přes prohru to byl fotbalový zážitek. Měli jsme i pěkná místa kousek od belgické střídačky, ani déšť nevadil. Holky se mohly inspirovat u obou týmů,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek s poděkováním klubu za poskytnutí dodávky na cestu a předsedovi Okresního fotbalového svazu v Kutné Hoře Janu Ďoubalovi za zajištění vstupenek.