FK NáchodČÁSLAV
so 19. 10. 2024 10:00 @ Náchod - Hamra, 2. česká liga žáků U 12 – skupina C, 11. kolo
174_20241002_100336.jpg
1378_20241022_100625.jpg

Dramatický zápas se šťastným koncem

Velké drama a emoce přineslo střetnutí žáků kategorie U12 na hřišti Náchod - Hamra. Jakoby se hrálo finále MS. Po posledním hvizdu rozhodčího popadali hráči poraženého týmu na zem se slzami v očích. Naopak hráči vítězného týmu radostně slavili výhru.

FK Náchod - FK Čáslav 4:5 (2:0, 1:2, 1:3)

Hodnocení hlavního trenéra Miroslava Patáka:

"Zasloužené vítězství, i když jsme celý zápas prohrávali: 0:2, 2:3, 3:4. Přesto se kluci stále snažili hrát konstruktivní fotbal, neuhnuli od toho a nakonec i díky pozitivním emocím, zvýšené bojovnosti a kolektivnímu výkonu se spravedlnost otočila na naší stranu. Domácí spoléhali na standardky, které měli nebezpečné a nakopávané míče za obranu a z toho dávali branky.

My jsme spoustu dalších loženek  nevyřešili správně, ale výkon kluků opravdu potěšil a hlavně ukázal charakter a sílu týmu."

Branky FK Čáslav:

32. Vilda Spáčil prostrčil míč mezi obránci na nabíhajícího Tondu Němce a ten snížil na 1:2.

55. Tony střela, brankář vyrazil, Vilda byl ve správnou chvíli na správném místě měl nejrychlejší reakci ze všech a vyrovnal na 2:2.

65. Špatný odkop od domácí brány potrestal Tonda svou druhou brankou v zápase. 3:3.

82. Tonda vyzrál na brankáře domácích při samostatném nájezdu a srovnává na 4:4.

88. Znovu nepovedený odkop od domácího brány. Tonda Němec s přehledem umístí míč do brány našeho soupeře a poprvé nás pošle do vedení v zápase.

Po ztrátě kopaček z minulého týdne obul Vilík Spáčil nové střelky a hned je pokřtil, když rozvlnil síť v bráně našeho soupeře. I do Náchoda dorazila početná skupina rodičů a díky tomu závěrečná děkovačka stála za to. Poklona typu "dobře to bylo kopyta" všechny hráče pobavila a určitě pozitivně motivovala do středečního zápasu v Orlicku.

Sestava FK Čáslav: Lízálek - Veselý, Čertek, Rejthárek(C), Černý, Spáčil, Roubíček, Němec, Becévu, Šotola, Štěpánek, Spěvák. Trenéři: Paták Miroslav, Peška Josef.