Důležitá dvě vítězství!

Fotbalisté staršího dorostu zaznamenali první dvě výhry v sezóně!

Čáslav - RMSK Cidlina Nový Bydžov 3:0 (1:0)

Hodnocení trenéra:

„Zápas s Cidlinou skončil naším zaslouženým vítězstvím a přinesl nám první 3 body do tabulky. Vyvarovali jsme se tentokrát jednoduchých chyb, čemuž přispěl i návrat stopera Procházky do sestavy.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a byli odměněni již po 4 minutách, kdy se po centru Spáčila prosadil na zadní tyči Švanda. Poté měl šanci soupeř, ale po hezké kombinační akci ze strany jen těsně minul Málkovu branku. V průběhu prvního poločasu jsme z důvodu zranění bohužel museli vystřídat Švandu a Hyblera. Zbytek prvního poločasu se odehrával mezi vápny bez vážnější šance a až na jejím konci po dobrém napadání Horáka šel Roček sám na brankáře, kterého ale neprostřelil.

V druhém poločasu jsme pokračovali v zodpovědném výkonu a nepouštěli soupeře k zakončení. Naopak jsme sami skórovali v 69.min., kdy po priťuknutí Ročka vstřelil Rajchman krásnou branku z hranice vápna. O 10 minut později to bylo již o 3 branky, kdy Roček využil špatného autového vhazování soupeře a v situaci sám proti brankáři tentokrát nezaváhal.“

Branky: Švanda, Rajchman, Roček

Čáslav: Málek - Popílek, Procházka, Filip, Švanda - Spáčil, Horák, Dražinovský, Černoch - Roček, Hybler. Střídali: Papoušek, Rajchman, Jeřábek, Novotný

FC Háje Jižní Město - Čáslav 3:6 (2:0)

„Do zápasu s FC Háje jsme vstoupili katastrofálně. Řada nepřesností, nedůrazu v osobních soubojích a individuálních chyb vyvrcholila v 10.minutě, kdy Procházka "namazal" soupeři, který šel od půlky sám na branku a tváří v tvář Málkovi nezaváhal. Ani obdržená branka nás moc neprobudila a před další inkasovanou brankou nás uchránil jen skvělý zákrok brankáře Málka. Poté jsme zahrozili také my, ale Ročka vychytal z bezprostřední blízkosti brankář domácích.

A tak přišel trest na druhé straně, kdy ve 30.minutě Málek tečoval prudký centr ze strany jen do vracejícího se Filipa, který si ho srazil do vlastní branky. Až po druhé brance jsme se herně trochu zvedli a mohli snížit, když Horákové střelu vyrazil brankář do tyče a výborným zákrokem zlikvidoval i následnou dorážku Ročka. A tak jsme odcházeli do kabin s dvoubrankovým mankem.

Po důrazné rozmluvě s hráči o poločasové přestávce a dalším střídání jsme do 2.poločasu vstoupili o poznání aktivněji. Naší snaze výrazně pomohl v 58.min. nevídaný zkrat do té doby skvěle chytajícího brankáře domácích, který si bez jakéhokoliv kontaktu srazil míč do vlastní branky a nám tak vliv novou energii do žil. Za dalších 5 minut jsme skóre otočili, když se po dvou standardních situacích, kterým jsme se v týdnu intenzivně věnovali, prosadil Jeřábek. Poté jsme však přenechali iniciativu domácím, která vyústila srovnáním na 3:3. Rozhodující slovo si však vzal kapitán Ben Spáčil, který chytře využil nejistoty domácího gólmana a nejprve ho překvapil střelou z trestného kopu. A o minutu později dokonce přehozením ze strany z více než 40 metrů.

Poslední branku přidal po samostatném úniku střídající Trzaskalik na konečných 6:3.

Výsledek sice vypadá hezky, ale první poločas je pro nás varováním, jakou hrou se v soutěži prezentovat určitě nechceme a doufám, že si z toho vezmeme ponaučení. Naopak musím pochválit střídající hráče, kteří přinesli do hry potřebnou kvalitu a pomohli nám získat 3 důležité 3 body.“

Branky: Jeřábek 2x, Spáčil 2x, Trzaskalik, vlastní.

Čáslav: Málek - Novotný, Procházka, Filip, Krejza - Černoch, Horák, Rajchman, Popílek - Roček, Spáčil. Střídali: Papoušek, Jeřábek, Trzaskalik, Vilímek, Tlustý