FK BenešovČÁSLAV
1:4
so 25. 5. 2024 10:15 @ SK Benešov, ul. Ke Stadionu 576, Fortuna Divize C, 28. kolo

Fotbalisté Čáslavi přivezli z Benešova veledůležité tři body

Fotbalisté Čáslavi v posledních kolech soutěže nadále bojují o setrvání v divizi. V sobotu dopoledne zavítali do Benešova, kde předvedli velmi dobrý výkon, který korunovali čtyřmi brankami a po zásluze si do tabulky připsali další tři body!

Benešov – Čáslav 1:4 (1:3)

Čáslavští se na skvěle střiženém pažitu v Benešově dostali do vedení po Krajově přímém kopu ze strany, kdy hostující záložník překvapil brankáře domácích střelou na přední tyč – 0:1. Benešov ovšem o pár minut po rychlé akci v křídelním prostoru srovnal krok – 1:1. Hostující fotbalisté ale do přestávky dokázali odskočit na rozdíl dvou branek. Nejprve se v skrumáži nejlépe ze všech zorientoval Turyna – 1:2. Poté se krásnou ranou do horního rohu branky z hranice vápna prosadil Konyvka – 1:3.

Zlomový okamžik zápasu přišel v páté minutě druhého poločasu, kdy domácí dostali výhodu pokutového kopu. Debutující brankář Usenko ovšem míč dokázal vyrazit! Hosté si poté zápas zkušeně hlídali a když patnáct minut před koncem prostřelil hradbu těl před sebou Chábera, bylo o výsledku rozhodnuto!

Trenér Čáslavi Roman Kučera byl po utkání spokojený: „Toto vítězství bylo vzhledem k situaci v tabulce a bodům, které mají soupeři, strašně důležité,“ podotkl Kučera a pokračoval: „Soupeř byl velmi těžký, v posledním domácím zápase porazili pět jedna Turnov. My jsme ale zápas zvládli, vyšla nám taktika, kterou jsme zvolili. Dali jsme čtyři branky a zaslouženě jsme zvítězili,“ oddychl si.

„Klíčovým momentem byla za stavu tři jedna pro nás chycená penalta brankářem Usenkem. To byl poslední moment, kdy se domácí mohli vrátit do zápasu. V závěru jsme dali čtvrtý gól a zápas jsme měli pod kontrolou,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branky: 18. Hampl – 12. Kraj, 30. Turyna, 36. Konyvka, 76. Chábera

Čáslav: Usenko – Konyvka, Vencl, Nešpor, Hanč – Kraj (83. Bašek), Kučera (83. Záruba), Junek, Slavík – Turyna (61. Hejný), Chábera (79. Peterka). Trenér Roman Kučera.