1290_20240827_134039.jpg

Fotbalisté Čáslavi ve středu vstupují do pohárové soutěže SKFS

Fotbalisté Čáslavi vstupují zítra v 18:00 hodin do pohárové soutěže. V rámci druhého kola Poháru SKFS zavítají do nedalekého Malešova. Zatímco Čáslav byla nasazena do druhého kola rovnou, domácí tým, hrající I. B třídu, si vybojoval postup v polovině srpna, kdy na domácím hřišti přestřílel FK Dobřejovice.

Čáslav pojede k utkání ve značně kombinované sestavě. „Vzhledem k našemu nabitému programu posledních dní a také ne tolik širokému kádru, absolvuje pohárové utkání v Malešově naše juniorka, kterou doplníme hráči z áčka, kteří v úvodu soutěže neměli tolik zápasové minutáže. Zbytek týmu bude trénovat v domácích podmínkách,“ uvedl k rozložení sil asistent trenéra Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „Soupeře ale nechceme v žádném případě podcenit. Jedeme si do Malešova pro postup do dalšího kola,“ konstatoval.

Fotbalisté Malešova mají za sebou dvě mistrovská utkání. V tom prvním na domácí půdě podlehli Suchdolu, ve druhém pak zvítězili na půdě Velimské rezervy. „Čekalo nás velice těžké venkovní utkání. Změnili jsme rozestavení a vycházeli ze zabezpečené obrany. Ve 20. minutě jsme vedli 2:0, což nám vyhovovalo. Mohli jsme se dál soustředit na obrannou činnost a chodit do rychlých brejků. Na začátku druhého poločasu jsme přidali důležitý gól na 3:0 a zápas si už pohlídali,“ byl nadšený z výhry v rozhovoru pro Kutnohorský deník Tomáš Frejlach, trenér nováčka soutěže z Malešova.

Pohárové utkání v Malešově se odehraje ve středu 28. srpna od 18 hodin.