816_20230705_082142.jpg

Fotbalisté Čáslavi zahájili letní přípravu s řadou nováčků

Třítýdenní dovolená uběhla fotbalistům Čáslavi jako voda a v úterý 4. července se znovu vrhli do tréninkového procesu. Po výsledkově neúspěšné sezóně došlo v kádru Čáslavi ke značnému počtu změn. Do přípravy se v Čáslavi zapojí hned třicítka fotbalistů.

Na úvodní tréninkové jednotce v areálu fotbalového klubu Tupadly přivítal trenér Jakub Svoboda jedenadvacet hráčů. „Osm hráčů, převážně starších, tento týden ještě čerpá dovolenou. Od pondělí bychom měli být kompletní,“ uvedl trenér Čáslavi. „Trénovat budeme čtyřikrát týdně, v plánu máme šest přípravných zápasů. Je to větší porce, ale v kádru se provedla řada změn a je potřeba dát prostor nováčkům a hráčům, kteří v minulé sezóně tolik do hry nezasáhli,“ upřesnil Svoboda.

Šest přípravných zápasů

Čáslav se v letním přípravném období utká se Ždírcem nad Doubravou, rezervou Chrudimi a Pardubic, Havlíčkovým Brodem, Hřebčí a generálku obstará utkání s Brandýsem nad Labem.

Obměna hráčského kádru

Zatímco realizační tým pokračuje v nové sezóně ve stejném složení, hráčský kádr doznal změn. „Vaška Slavíka jsme posunuli do třetiligového Kolína, kam míří na půlroční hostování s opcí. Kuba Vančura přestoupil do Hlízova, Karel Hejný je v jednání s Vlašimí a brankář Vlček se Ždírcem. Zbytek kádru naopak zůstává, a to včetně hráčů, které jsme měli na hostování, což jsou například Hajník nebo Peca,“ prozradil Svoboda.

Přehled nováčků

Do kabiny Čáslavi naopak zamířilo hned deset nováčků. „Navrátilcem z třetiligové rezervy Hradce Králové je Vráťa Junek, z třetiligové Vrchoviny přichází Martin Ráliš, z třetiligové rezervy Pardubic pak Jakub Štichauer. V Čáslavi dříve působil a nyní se vrací i brankář Michal Kubát, který ovšem v těchto dnech doléčuje pochroumané koleno. Z pardubické U19 se k nám do kádru vrací Lukáš Kraj a Vojta Záruba. Na zkoušce máme Martina Havelku z Pardubiček a do přípravy jsme zapojili i trojici našich nadějných dorostenců, a to Hyblera, Spáčila a Houfka,“ prozradil Jakub Svoboda.

Úvodních čtrnáct dní budeme trénovat v plném počtu. Poté máme v plánu kádr redukovat na dvacet hráčů plus dva brankáře. Navíc stále ještě jednáme se dvěma dalšími hráči, takže nelze zatím vyloučit jak další příchody, tak odchody,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Úvodní přípravné utkání sehrají fotbalisté Čáslavi v sobotu 8. července na hřišti v Libici nad Doubravou, kde se od 17 hodin postaví diviznímu Ždírci nad Doubravou.

Plán přípravných zápasů: