SK RakovníkČÁSLAV
ne 13. 10. 2024 16:00 @ SK Rakovník - tráva č.1, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 10. kolo
174_20241002_100336.jpg
1367_20241016_090245.jpg

Fotbalisté Čáslavi zvládli těžký duel na náhradním hřišti proti SK Rakovník

Fotbalisté Čáslavi cestovali v rámci desátého kola páté ligy do dalekého Rakovníku. Na půdě celku ze spodní části tabulky svedli tuhou bitvu, ke které přispělo náhradní hřiště menších rozměrů a agresivní hra domácích fotbalistů. Utkání tak příliš fotbalové krásy nepobralo.

SK Rakovník – FK Čáslav 0:2 (0:1)

„Zápas nebyl vůbec jednoduchý, prožili jsme v Rakovníku velmi hektické utkání,“ konstatoval trenér Čáslavi Roman Kučera. „V zápase jsme se dostali do vedení, kdy dlouhý nákop Vencla uklidil do sítě přesnou hlavičkou Hejný. Šance měl ještě Vilím a hlavičku Junka vytáhl domácí brankář na tyč,“ popisoval dění na hřišti v prvních pětačtyřiceti minutách.

„Druhý poločas jsme začali dobře, ovšem v 52. minutě proti nám odpískal rozhodčí pokutový kop. Ten ale Vyhnánek chytil, což byl klíčový moment celého utkání,“ zdůraznil Kučera.

„Zápas byl dramatický až do konce. Bylo v něm hodně emocí, mydlilo se to. Domácí inkasovali červenou kartu. My jsme je v utkání do vyložené situace nepustili a v závěru jsme navíc z brejkových situací hrozili. Zápas pak uzavřela střela Konyvka na zadní tyč, která skončila v síti,“ rekapituloval.

„Hrálo se na malém tréninkovém hřišti, kde míč skákal a domácí nás chtěli přehrát bojovností. Nakonec jsme to zvládli, i když výkon moc fotbalový nebyl,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branky: 35. Hejný, 90.+5. Konyvka.

Čáslav: Vyhnánek – Konyvka, Turek, Vencl, Nešpor – Kraj, Záruba, Junek, Vilím (80. Bašek) – Hejný, Chábera (90. Ronovský). Trenér Roman Kučera.

FOTO: Julie Ketmanová.