ČÁSLAVFK Turnov
1:0
ne 19. 5. 2024 17:00 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 27. kolo

Fotbalisty Čáslavi spasil devět minut před koncem stoper Vencl!

Fotbalisté Čáslavi na své záchranářské misi potřebovali na domácí půdě porazit pátý celek tabulky – FK Turnov. To se jim díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase podařilo, když o výsledku rozhodl devět minut před koncem po rohovém kopu stoper Vencl. Čáslavští měli před startem jarní části sezóny na nesestupové příčky ztrátu deset bodů. Čtyři kola před koncem je jich ztráta již jen dvoubodová!

Čáslav – Turnov 1:0 (0:0)

Čáslavští do utkání nastoupili bez dvou ofenzivních opor týmu. Ke zraněnému Turynovi se v týdnu přidal také Kučera. V prvním poločase pak domácí působili unavenějším dojmem. Čáslavští si tak vytvořili jen jednu vyloženou příležitost ke skórování, kdy Slavík zblízka napálil brankáře hostí. Turnov zahrozil několikrát, ale domácí obrana s vypětím všech sil odolala.

V úvodu druhého dějství si domácí vytvořili tlak. Dokonce dvakrát skórovali, ale branky Hejného a Slavíka z hranice ofsajdové pozice, neplatily! Poté měl po zaváhání hostující obrany šanci Chábera, kterého ale vychytal hostující brankář! Chvíli na to hlavičkoval po rohovém kopu Vencl. Ke smůle domácích míč jen těsně minul branku Turnova. Domácí postupem času otevírali zadní vrátka, ale hostující tým se nedokázal prosadit. Nakonec rozhodl v závěru po rohovém kopu stoper Vencl, který odražený míč uklidil přímo do sítě – 1:0. Závěr utkání si domácí pohlídali a mohli slavit další veledůležité tři body.

Trenér Roman Kučera byl po zápase spokojen: „Za vítězstvím jsme si šli. Za druhý poločas jsme si vstřelit branku zasloužili. Musíme si toho vážit, protože kluci zápas odmakali, i když fotbal od nás v tomto zápase nebyl excelentní. O ten gól jsme ale byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli,“ konstatoval lodivod čáslavské lavičky.

„Pomohli tomu i střídající hráči, hlavně Peterka na hrotu útoku. Hráli jsme bez zkušeného Kučery a Turyny, takže jsme byli navíc citelně oslabení,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branka: 81. Vencl.

Čáslav: Vyhnánek – Konyvka, Vencl, Nešpor, Hanč - Slavík (90+1. Mach), Záruba (77. Peterka), Junek, Kraj (77. Bašek) - Hejný (86. Ronovský), Chábera. Trenér Roman Kučera.