Horko a únava. Na vysátí sil stačilo slunci deset minut

Někde u vody než na fotbalovém hřišti by se dorostenky Čáslavi nejraději viděly ve čtvrtek 15. srpna. Alespoň to tak vypadalo v přípravném zápase, v němž byly hosty sdruženého týmu starších žáků Heřmanův Městec/Rozhovice.

Heřmanův Městec/Rozhovice – FK Čáslav 11:1 (4:0, 3:0, 4:1)

Slunce vpodvečer ještě dost pálilo a dívky to na rozdíl od soupeře hrající přebor Pardubického kraje nějak špatně snášely. Po deseti minutách už měly fotbalu plné zuby a podle toho se také začalo vyvíjet skóre v jejich neprospěch. A to ještě hodně šancí pochytala brankářka E. Bednářová, nebo jí pomohly tyče.

„Měl jsem sto chutí domluvit se na předčasném ukončení zápasu, protože holky prostě nehrály. Neběhaly, nenabízely se, nedokázaly si přesně přihrát. Stejně jako minule v Radimi byly na štíru s fyzickou kondicí a tentokrát nebyla kvůli malému počtu hráček ani možnost vystřídat,“ sdělil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Výkon jeho svěřenek se o něco zlepšil až v příjemnější, co se týká počasí, třetí třetině, kterou však rozhodčí raději zkrátil o pět minut. „Kluci byli samozřejmě rychlejší a fyzicky zdatnější, ovšem chápu, že ani jejich trenéři z takového zápas nadšení nebyli,“ podotkl Luboš Hájek. „Lepší než trénink,“ jen lakonicky poznamenali.

Čáslavandy se utkaly se stejným soupeřem už v zimní přípravě, kdy na své umělé trávě i přes snaživý výkon prohrály 0:12. Nyní paradoxně uhrály lepší výsledek a vstřelily i branku, kterou si po dorážce střely E. Panýrkové připsala E. Čejková. Byl to její první gól v čáslavském dresu od příchodu z Choltic na začátku roku 2024.

„Na závěr bych rád pochválil mladé domácí fanoušky, kteří povzbuzovali obě strany. Díky za to,“ zdůraznil čáslavský trenér Luboš Hájek.

Branka a asistence Čáslavi: E. Čejková (E. Panýrková) - 10:1. Rozhodčí: P. Málek. Hrací doba: 3x 25 minut.

Čáslav: E. Bednářová - K. Bělohlávková, I. Ondráčková, E. Skaláková, N. Kalinová - N. Patočková, E. Panýrková, A. Čudová, E. Čejková - D. Petiková, V. Pospíšilová. Průběžně střídala: T. Ilčisko. Trenér: L. Hájek.

Příští zápas: FK Čáslav - SK Habry (úterý 20. srpna od 18.30 hodin na Klukách).