Hvězda jara vstřelila v derniéře pět gólů. Byl z toho bod

Pořádným finišem dokončily svou první sezonu ve druhé dorostenecké lize fotbalistky Čáslavi. Vždyť v neděli 2. června odehrály s Duklou Praha B páté mistrovské utkání v patnácti dnech. Tři body byly v derniéře blízko, ale síly rychle ubývaly.

FK Čáslav – FK Dukla Praha B 4:5 pk (2:0), na penalty 3:4

Jen necelou minutu pobyla na hřišti čáslavská útočnice V. Pospíšilová. Hned při prvním kontaktu ji trefil míč do levé ruky tak nešikovně, že musela ze zápasu předčasně odstoupit, aby si následně při vyšetření v městské nemocnici vyslechla nemilou zprávu o zlomenině zápěstí.

Spoluhráčky se nešťastným momentem nenechaly rozhodit a už v 10. minutě se ujaly vedení zásluhou E. Panýrkové. Pro ni to naopak byl začátek velkého galapředstavení, na jehož konci si celkem pětkrát vychutnala gólovou radost. Škoda jen, že v konečném výsledku nebyla vítězná.

První poločas byl ze strany Čáslavand naprosto v pořádku. Vytvořily si územní převahu, dvakrát skórovaly a díky dobře zvládnutému ofsajd systému nedovolily soupeřkám ohrozit branku.

Po změně stran hráčky z Julisky zlepšily pohyb a zjednodušily hru, což jim přineslo gólové úspěchy. Na dvě kontaktní trefy ještě dokázaly čáslavské dorostenky poměrně rychle odpovědět, ale s přibývajícím časem se stále častěji dostávaly pod tlak, jemuž nakonec podlehly. O tři body přišly v závěrečných vteřinách zápasu.

Stejně jako v podzimním vzájemném utkání musely o vítězi a bodu navíc rozhodnout penalty a ty se tentokrát víc povedly zástupkyním armádního celku.

„K výhře za tři body nám chyběl opravdu kousek. Závěr sezony mohl být veselý, takhle bylo slzavé údolí,“ pousmál se čáslavský trenér Luboš Hájek. „Holky ale podaly zejména v prvním poločase hodně dobrý a fyzicky náročný výkon. Nikdo se nemohl divit, že jim po tak náročném programu, kdy kvůli dohrávkám musely absolvovat dva takzvané anglické týdny za sebou s porcí pěti zápasů, došly síly,“ měl pro své svěřenkyně slova pochopení.

Jeho největší kredit tentokrát jednoznačně patřil E. Panýrkové, která vrchol své výborné jarní formy načasovala právě na derniéru, v níž čtyřikrát skórovala, z toho jednou z pokutového kopu, a navíc uspěla v penaltovém rozstřelu.

Na nějakou dobu poslední zápas za Čáslav odehrály kvůli věku K. Rozsypálková a M. Blehová. A také A. Vrabcová, která se rozhodla s fotbalem skončit. V sezoně 2024/2025 by Čáslavandy měly pokračovat ve druhé dorostenecké lize a budou rády za nové spoluhráčky.

Branky Čáslavi: E. Panýrková (D. Petiková) - 1:0, E. Panýrková (I. Ondráčková) - 2:0, E. Panýrková (pokutový kop) - 3:1, E. Panýrková (L. Vokounová) - 4:2. Rozhodčí: J. Šanda - J. Svoboda, F. Mlynář. Hrací doba: 2x 45 minut. Penaltový rozstřel: L. Vokounová (proměnila), A. Čudová (přestřelila), E. Panýrková, I. Ondráčková (proměnily), K. Rozsypálková (neproměnila).

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, I. Ondráčková, A. Vrabcová, A. Čejková - Luc. Vokounová, L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, E. Čejková - V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: D. Petiková, Kar. Rozsypálková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Bohemians 1905 - Braník 3:2 pk, Roudnice nad Labem - Teplice 3:5, České Budějovice - Most-Souš/Dobroměřice 5:0, Jihlava - Třebeš 7:0, Sparta Praha B - Mělník 11:0, Zaječice - Trutnov 1:8.