ČÁSLAVSparta Kutná Hora
ne 1. 9. 2024 17:00 @ FK Čáslav - tráva č.1, NEXT REALITY 1.A třída sk. B (6.liga sk.B), 4. kolo
1302_20240902_081423.jpg

Juniorka přejela Kutnou Horu

4. kolo I. A třídy, skupina B proti sobě postavilo dva soupeře z regionu: Na hřiště čáslavské rezervy dorazili fotbalisté Sparty Kutná Hora:

Čáslav B – Kutná Hora 3:0 (1:0)

Domácí se od první minuty chopili dirigentské taktovky a hosté se dlouho k ničemu nedostali. V 7. min. sice Pleva oslovil centrem z levé strany Kacafírka, ten ale hlavičkoval jen do rukou gólmana Bíny. Následoval ale nebezpečnější brejk Vilíma, kterého ještě skvěle vychytal Dastych. To v 11. min. už Vilím svůj únik dotáhl – 1:0. To byly prakticky všechny rušné momenty prvního poločasu před oběma bránami, hosté navíc postihla rána v podobě nuceného střídání Strnada.

Na obrazu hry se po změně stran nic nezměnilo. Domácí se usadili na polovině Sparty a v 58. minutě své vedení pojistili: Bašek poslal míč z levé strany po zemi do vápna, ve zmatku před Dastychem ho obrana Kutné Hory nedokázala odkopnout a Ronovský do prázdné brány upravil na 2:0. Asi nejvážnější šanci měli hosté v 61. min.: Schovancův míč zleva prošel až před malé vápno, Vavřík ho srazil směrem na bránu, jenže gólman Bína ho reflexivně nohou vykopnul. Razítko pod tři body dal v nastaveném čase Vilím, který dotáhl akci Čáslavi do otevřené obrany hostů.

Čáslavské rezervě se zápas proti rivalovi z Kutné Hory vydařil. „3:0 je rozdíl jedné třídy, mohlo to být klidně i šest. Podle mě jsme měli mít ještě penaltu, Vilda to tam zastavil nesmyslně snad úplně na čáře, k soupeři jsme byli velkorysí,“ naznačil trenér čáslavského béčka Vratislav Junek. „Bylo to hezké utkání,“ dodal.

„Špatné, nebyli jsme konkurenceschopní,“ zdůraznil trenér Sparty Kutná Hora Pavel Šimáček, kterému dělá vrásky na čele stav hráčského kádru. „Filip Čáp je zraněný, zraněný nastoupil i Kacafírek, navíc se v 15. minutě zranil Strnad, pro nás důležitý hráč pro výstavbu hry. K tomu se Kulhánek a Hradílek vrátili do Červených Peček,“ vypočítal a dodal: „Ač šlo o derby, jeli jsme k zápasu vlastně v jedenácti, po hráčské stránce je to pro nás opět kritická situace.“

Kutná Hora chtěla hrát spíše ze zajištěné obrany. „Bohužel jsme v prvním poločase dvakrát propadli v obraně, jednou to ještě nedali, podruhé už ano,“ hodnotil utkání a navázal: „Potom jsme se jakž takž srovnali, ale že bychom měli nějakou vážnější situaci? To ne. Do druhé půle jsme se chtěli posunout výše, místo Kacafírka šel na hřiště mladý Vavřík. Je rychlý, paradoxně mohl dát gól. To byla asi naše největší šance. Ke konci jsme šli do tří obránců s Francem vepředu, ale bohužel. Nic jsme si nevypracovali, navíc jsme dostali třetí gól, který už nic neřešil. Naše situace je ale špatná.“

Branky: 11., 90.+2 Vilím, 58. Ronovský. Rozhodčí: Chovanec – Ladislav, Bydlák. ŽK: Bašek, Havránek – Dostál. Diváků: 230.

Čáslav B: Bína – D. Dastych, Mráz, Lebduška – Havránek (89. Sechovec), Čuchal (70. Houfek), Fišr (77. Klepal), Havrda, Bašek – Ronovský (64. Novák), Vilím. Trenér Vratislav Junek.

Kutná Hora: Dastych – M. Čáp (87. Klement), Dostál, Franc, Dan. Uher – Teslík, Piskač, Strnad (17. Schovanec), Pleva – V. Šámal – Kacafírek (55. Vavřík). Trenér Pavel Šimáček.