FC Hradec Králové "B"ČÁSLAV
so 12. 10. 2024 10:30 @ FC Olympia Hradec Králové - tráva, 2.liga dorostenky Čechy východ, 8. kolo
174_20241002_100336.jpg
1375_20241019_004627.jpg

Konec neporazitelnosti. Votrokyně byly jasnými pány

Až v šestém zápase druhé dorostenecké ligy poznaly hořkost porážky fotbalistky Čáslavi. Byla to však pořádná ťafka, vždyť na hřišti královéhradecké rezervy obdržely v sobotu 12. října dvanáct gólů, aniž by samy nějaký vstřelily.

FC Hradec Králové B – FK Čáslav 12:0 (5:0)

Čáslavandy působily v městské části Kukleny velmi odevzdaným dojmem, přitom tam přijely s vizitkou neporaženého týmu, který s osmi inkasovanými brankami byl z tohoto pohledu nejlepší v soutěži. Realita však byla velmi tvrdá.

V souboji dvanáctibodových celků měly od úvodního hvizdu rozhodčího jasně navrch domácí dorostenky. Ty hned v rozmezí jedenácti minut vsítily tři góly a bylo po utkání. V jeho zbytku se řešila už jen otázka celkového skóre. A za něj si mohly dívky z Čáslavi ještě gratulovat, protože podle předvedené hry to vypadalo na ještě větší debakl.

Čáslavský trenér L. Hájek měl možnosti značně omezené. Sešlo se mu pouze dvanáct fotbalistek, navíc viditelně zdravotně indisponovaná byla N. Patočková. Po dlouhých pěti měsících tak musela nastoupit L. Hájková, která kvůli přetrvávajícím zvýšeným teplotám ze stále nezjištěných důvodů se po roce vrátila z pražské Sparty do Čáslavi a aspoň po chvilkách a bez větší intenzity svým staronovým spoluhráčkám na hřišti vypomohla.

Bylo to potřeba, protože bolest břicha nedovolila dohrát K. Bělohlávkové, po zásahu brankářky několik minut trpěla s naraženými zády P. Havránková, kvůli zraněnému kolenu si potřebovala odpočinout i E. Skaláková, svalové zranění vyřadilo ze hry Luc. Vokounovou a o nemocné N. Patočkové už byla řeč.

„Měli jste smůlu na sestavu,“ zmínil jeden z fanoušků FC Hradec Králové. Poukázal tak na opačné starosti soupeře, který i díky víkendovému volnu prvoligového áčka mohl dát dohromady kvalitní tým.

„To ale nic nemění na tom, že naše holky nedaly do zápasu všechno a rozhodně si nesáhly na dno svých sil. Neběhaly, dělaly triviální chyby a předvedly tragikomedii. Votrokyně z nás možná nejdřív měly respekt, ale velice brzy poznaly, že to tak žhavé nebude. Mohli jsme se od nich učit, byla to pro nás lekce se vším všudy i s pořádnou nakládačkou,“ hořce pronesl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jeho svěřenkyně čeká hned po týdnu další hodně těžké utkání. V neděli 20. října v 10 hodin přivítají na umělé trávě Jihlavu, lídra soutěže.

Rozhodčí: M. Doubrava. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: E. Bednářová - K. Bělohlávková, I. Ondráčková, E. Skaláková, N. Kalinová - N. Patočková, E. Panýrková, A. Čudová, Luc. Vokounová - V. Pospíšilová, P. Havránková. Průběžně střídaly: K. Svobodová, L. Hájková. Trenér: L. Hájek.

Příští zápas: FK Čáslav - FKM Vysočina Jihlava (neděle 20. října od 10.00 hodin na umělé trávě v Čáslavi).

Zbývající výsledky: Mladá Boleslav - Trutnov 4:3, Třebeš - Braník 3:2, Jihlava - Bellatrix Praha 3:0, Jablonec/Liberec B - Poříčany 0:2, Bukovany - volno.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!