Liberec Trophy – poměřili jsme síly s týmy z Polska a Česka

Společně s U12 jsem na závěr dlouhé a náročné sezóny vyrazili na mezinárodní turnaj do Liberce. Hlavním cílem bylo nabrat nové zkušenosti, poměřit si síly a natrénované dovednosti se zahraničními soupeři a pokusit se uhrát umístění na bedně.

Hned v sobotu nás čekaly čtyři zápasy po čtyřiceti minutách, slušná nálož, kterou jsme odehráli v rozmezí čtyřech hodin. Kluci vstoupili do turnaje nebojácně a s odhodláním uspět, a hned první zápas na hřišti naprosto dominovali a hráli ve vysokém tempu – výhra 3:0.

Druhý zápas borci malinko podcenili a od začátku tahali za kratší konec lana, ale neskutečně bojovali až do konce a v krásném zápase prohráli 0:2. Třetí zápas bolel, hlavně diváky a jejich oči, od nás to byl nejméně povedený výkon za celý turnaj, ale i tak to stačilo k vítězství 3:1. No a sobotní den jsme zakončili smolnou prohrou 0:1, kdy jsme dostali branku v poslední minutě z penalty. Tento zápas jsme hráli výborně, kluci hráli na hraně fyzických možností a tím se krásně projevily naše nedostatky jak technické, tak i taktické. To se nejvíce projevilo právě v poslední minutě kdy jsme technicko-takticky nezvládli ubránit čtvrtý roh v řadě a byla z toho jasná penalta. Každopádně před kluky smekám a velmi kvalitní výkon.

Neděle byla taková utrápená. Nejdříve jsme hráli proti liberecké U13, která byla úplně na jiné úrovni a protože jsme si to s nimi šli rozdat na férovku, tak jsme dostali slušný klepec. Kluky odhodlání neopustilo a do posledního zápasu jsme šli s vírou ve vítězství. Hráli jsme výborně jen po vápno, tam jako kdybychom nevěděli co dělat, vznikaly velké chyby a soupeř do otevřené obrany podnikal brutálně efektivní protiútoky – 5 střel, 5 branek. Poté se ještě polský tým uchýlil ke zdržování hry, provokování, diskuzí s rozhodčím atd.. No moc fair play to nebylo. Klukům to poměrně pokazilo jinak velmi dobrý dojem z turnaje…

Pro všechny mé hráče, kteří na turnaj odjeli, to byla velká škola. Velký turnaj, výborná organizace, silní soupeři z Polska a Česka, parádní prostředí, profesionální přístup.

Vzájemná podpora s U12 byla neskutečná!!! To jak nás mladší kluci podporovali, fandili bylo parádní. A my jsme jim to zase vraceli, úžasné propojení a klubová soudržnost.