1287_20240824_001019.jpg

Mírný optimismus před sezonou navzdory vysoké prohře

I přes poměrně vysokou porážku v závěru letní přípravy vstoupí fotbalistky Čáslavi do nové sezony s dobrým pocitem. V generálce odvedly v úterý 20. srpna na hřišti na Klukách nadějný výkon, který prostě na fyzicky zdatného soupeře nestačil.

FK Čáslav – SK Habry 2:8 (1:4)

Čáslavandy se rozhodně prezentovaly daleko lepší hrou, než tomu bylo minule v Rozhovicích nebo předtím v Radimi. A to nehrály proti starším žákům, nýbrž se utkaly s mladšími dorostenci z krajského přeboru na Vysočině.

Rychlostní a fyzická kvalita sice byla na straně hostů, ovšem v herních dovednostech dívky nijak nezaostávaly, spíš naopak. Například radost pohledět na založení útoků od vlastní šestnáctky, nebo na to, jak I. Ondráčková motala protihráče. A dokonce v několika případech na sebe strhla pozornost Luc. Vokounová vyhranými sprinterskými souboji.

„Holky měly víc střílet,“ našel největší slabinu svého týmu čáslavský trenér Luboš Hájek, který byl jinak s předvedenou hrou celkem spokojený, zejména v porovnání s dvěma předchozími přípravnými zápasy. Tentokrát utkání sledoval přímo ze hřiště, protože se musel při absenci rozhodčího ujmout píšťalky.

Druhou sezonu ve druhé lize dorostenek Čáslav rozehraje s Trutnovem v sobotu 24. srpna od 10 hodin v Malešově.

Branky a asistence Čáslavi: vlastní (Luc. Vokounová) - 1:1, L. Vokounová (V. Pospíšilová) - 2:6. Rozhodčí: L. Hájek. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: E. Bednářová - K. Bělohlávková, I. Ondráčková, N. Kalinová, A. Čejková - L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, Luc. Vokounová - N. Patočková, V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: D. Petiková, E. Čejková. Trenéři: L. Hájek, I. Ducheček.

Příští zápas: FK Čáslav - MFK Trutnov (sobota 24. srpna od 10.00 hodin v Malešově).

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!