MFK ChrudimČÁSLAV
7:4
st 28. 8. 2024 17:00 @ V Průhonech / tráva, 2. česká liga žáků U 12 – skupina C, 1. kolo

Na úvod soutěže jsme sehráli zajímavý zápas na půdě favorita z Chrudimi

První mistrovský zápas ve velkém vedru na hřišti favorizovaného týmu MFK Chrudim přinesl zajímavý průběh. Jiskřilo to mezi kluky na hřišti, mezi realizačními týmy za postranní lajnou i mezi diváky na tribuně

MFK Chrudim - FK Čáslav 7:4 (3:2, 1:2, 3:0)

První mistrovský zápas ve velkém vedru na hřišti favorizovaného týmu MFK Chrudim přinesl zajímavý průběh. Jiskřilo to mezi kluky na hřišti, mezi realizačními týmy za postranní lajnou, i mezi diváky na tribuně

Domácí hráči od první minuty diktovali tempo zápasu. Předváděli rychlou práci s míčem, kombinace a agresivní snahu o zakončení. Čtvrthodinku nám trvalo než jsme se aklimatizovali, přizpůsobili a našli fotbalové protizbraně na hru soupeře.

V 13. minutě musel střídat v naší bráně Venda Vacek po bolestivé srážce s útočníkem. Naskočil Táda Lízálek a vedl si skvěle. Za 53 minut obdržel pouze jednu branku a svůj tým určitě podržel. Postupem doby jsme nejdříve vyrovnali hru a na konci druhé třetiny zápasu jsme vyrovnali i skóre zápasu.

Závěrečnou třetinu znovu ovládli domácí. Na rozdíl od našich borců dokázali skórovat a utkání dotáhli do vítězného konce

Doslova na poslední chvíli se podařilo zrealizovat příchod tří hráčů. Patrik Šotola (SK Habry), Antonín Němec a David Štěpánek (oba Jiskra Heřmanův Městec). Všem třem přejeme úspěšné a hezké zážitky v dresu FK Čáslav. Všichni tři podali v zápase nadšené výkony, navíc Tonda vstřelil v Chrudimi svou první branku ve druhé žákovské lize. Den před zápasem měl Tony narozeniny a uspořádal pro své spoluhráče melounovou párty.

Branky FK Čáslav:

3. Po samostatné akci otevřel skóre zápasu Tonda Němec, 0:1.

27. Rejthárkův trestný kop skončil na tyči, ale nejlépe se zorientoval a zareagoval Lukáš Feri a postaral se o snížení 3:2

57. Miki Černý vystihnul přihrávku mezi domácími a Táda Roubíček snížil na 4:3

60. Teč Lukáše Feriho znamenala vyrovnání na 4:4

Hodnocení trenérů:

"Statečný výkon našich hráčů dostal domácí tým do úzkých, když jsme dokázali na konci druhé třetiny vyrovnat. V závěrečné části jsme inkasovali dva slepené góly a síly na další zvrat už nebyly. Každopádně slušný výkon celého týmu a povzbuzení do další práce pro kluky."

Čáslav: Vacek, Lízálek - Veselý, Čertek, Rejthárek(C), Černý, Spáčil, Roubíček, Vondráček, Feri, Němec, Becévu, Nevole, Šotola, Štěpánek, Spěvák, Žemba. Trenéři: Paták Miroslav, Peška Josef, Lízálek Josef