174_20241002_100336.jpg
1264_20240802_234851.jpg

Neoprávněné starty dorostenek stály klub body i peníze

O jednu příčku si v konečné tabulce druhé ligy polepšily fotbalové dorostenky Čáslavi. Nebylo to už jejich zásluhou na hřišti, ale díky dohrávce sezony u takzvaného zeleného stolu. Pomohly jim verdikty neoblomné disciplinární komise.

Nečekaný závěr soutěžního ročníku způsobil sdružený tým FK Baník Most-Souš/FK Dobroměřice, který skoro ve všech mistrovských zápasech dovolil neoprávněný start dvou hráček, dvojčat Natálie a Štěpánky Čížkových, zaregistrovaných v SK Ervěnice - Jirkov.

„Podvod“ přece jen vyšel najevo a oddíl za to draze zaplatil. Téměř všechna utkání, včetně dvou duelů s Čáslaví, mu byla kontumována a následoval sešup až na poslední místo druholigové tabulky. Navíc byla klubu udělena dvanáctitisícová pokuta a padlo i několik individuální trestů jak pro samotné hráčky, tak pro funkcionáře, kteří o takzvaných černých startech věděli.

Čáslavské dorostenky tak v sezoně 2023/2024 při svém premiérovém startu ve druhé lize skončily na deváté příčce v tabulce se ziskem 29 bodů.