174_20241002_100336.jpg
175_20241002_100419.jpg
1222_20240528_091209.jpg

Odchovanec čáslavské kopané Štěpán Machů podepsal v FK Pardubice profesionální smlouvu

Již třetí hráč z fotbalové líhně FK Čáslav podepsal v posledních dvou letech profesionální smlouvu v klubu FK Pardubice. Štěpána Míška s Tomášem Rolencem následoval v tomto týdnu dvacetiletý Štěpán Machů.

Vysoký středopolař začal s fotbalem v Čáslavi, kde v modrobílém dresu působil až do kategorie U15. V srpnu 2018 pak Štěpán Machů přestoupil do klubu FK Pardubice. Po letošní povedené sezóně v pardubickém béčku ve třetí lize si Machů vysloužil od vedení Pardubic svoji první profesionální smlouvu.

Foto: Mladý Štěpán Machů v dresu Čáslavi.

Spolu s Štěpánem Machů byla profi smlouva nabídnuta i mladému Pandulovi. Sportovní ředitel FK Pardubic Vít Zavřel na oficiálním klubovém webu FK Pardubice uvedl: „Věříme, že mají šanci se v dohledné době prosadit v prvním týmu. Teď bude záležet hlavně na nich, jak se jim bude dařit a jak se budou posouvat. My tomu půjdeme naproti a budeme jim pomáhat.“

Vedení klubu nastínilo Štěpánovi a Danielovi jejich možnou cestu pro další měsíce. „Kluci vědí, že aktuálně jsou hráči béčka, ale je před námi nová sezóna. U A-týmu vzniká nový realizační tým a já s Martinem Shejbalem budeme chtít, aby se někteří mladí hráči zapojili do letní přípravy s prvním týmem,“ vysvětluje Vít Zavřel. „Určitě dostanou šanci a umím si představit, že minimálně první dva týdny budou trénovat pod vedením nových trenérů.“

Štěpán Machů je tak za poslední dva roky již třetím fotbalistou Čáslavi, který v klubu FK Pardubice podepsal profesionální smlouvu.

Štěpánovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v další kariéře!

2x FOTO - zdroj: www.fkpardubice.cz

Text: S využitím webu www.fkpardubice.cz