ČÁSLAVSK Poříčany
so 7. 9. 2024 10:00 @ Potěhy, 2.liga dorostenky Čechy východ, 3. kolo
174_20241002_100336.jpg
1324_20240920_011146.jpg

Penaltové královny udělaly blbost. I tak vedou ligu

Penaltový rozstřel po remízovém výsledku si po týdnu zopakovaly fotbalistky Čáslavi ve druhé dorostenecké lize. Pokutové kopy zvládly v sobotu 7. září opět excelentně a stejně jako v Bukovanech si i proti Poříčanům připsaly o bod víc než soupeř.

FK Čáslav – SK Poříčany 2:1 pk (0:0), na penalty 5:3

V samotném utkání hraném na hřišti v Potěhách začaly Čáslavandy hodně špatně, když především zkazily velké množství přihrávek. První čtvrthodinu se vůbec nedostaly na útočnou polovinu a mohly být rády, že neinkasovaly. Až po pauze na pití uprostřed úvodního dějství se vzpamatovaly a hru vyrovnaly.

Průběh zápasu naznačoval, že střelecká listina se příliš nezaplní. Potvrdila to například E. Panýrková, která v nadějné pozici po centru L. Vokounové přestřelila bránu. Důležité však bylo, že čáslavské hráčky v té době už převzaly iniciativu a hnaly se za rozhodující trefou.

Žolíkem se stala K. Svobodová, která si na střídačce počkala na svou šanci v sestavě i na premiérový gól za Čáslav. Trenér L. Hájek ji poslal místo N. Patočkové do útoku, ačkoliv posila z Uhlířských Janovic se lépe cítí v obraně. V 86. minutě však stála na správném místě a pod břevno usměrnila vyraženou střelu E. Panýrkové.

Radost Čáslavi měla jepičí život. Hráčky se vůbec nepoučily z minulého utkání v Bukovanech a opět krátce po rozehrání ve středovém kruhu si nechaly dát vyrovnávací gól. „To není naše nezkušenost, ale naše blbost. Zvlášť takhle na konci hrací doby,“ zlobil se čáslavský trenér Luboš Hájek.

Hned vzápětí své svěřenkyně pochválil za klid a preciznost při pozápasové penaltové loterii. „Nebyl důvod měnit pětici určenou na pokutové kopy. Všechny holky to opět zvládly na podtrženou jedničku, včetně brankářky Elišky Bednářové, která se před svou penaltou povzbudila zneškodněním střeleckého pokusu protihráčky,“ řekl Luboš Hájek.

Sedmibodové Čáslavi patří po třech výhrách první místo v neúplné tabulce druhé dorostenecké ligy, a to i díky volnému termínu zatím suverénního Hradce Králové B.

Branka a asistence Čáslavi: K. Svobodová (E. Panýrková) - 1:0. Rozhodčí: J. Svoboda. Hrací doba: 2x 45 minut. Penaltový rozstřel: L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, E. Bednářová, I. Ondráčková (proměnily).

Čáslav: E. Bednářová - A. Čejková, I. Ondráčková, K. Bělohlávková, N. Kalinová - L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, Luc. Vokounová - V. Pospíšilová, N. Patočková. Průběžně střídaly: E. Skaláková, K. Svobodová. Trenéři: L. Hájek, I. Ducheček.

Zbývající výsledky: Mladá Boleslav - Třebeš 0:3, Jihlava - Jablonec/Liberec B 4:2, Trutnov - Bukovany 0:5, Bohemians 1905 - Braník (odloženo na úterý 29. října od 18.30 hodin), Hradec Králové B - volno.

Příští zápas: FK Čáslav - FA Jablonec/FC Slovan Liberec B (sobota 21. září od 10.00 hodin v Potěhách).

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!