174_20241002_100336.jpg
175_20241002_100419.jpg
1369_20241014_092154.jpg

Postup do kvalifikace na finálový turnaj Planeo Cup

Ve druhém předkole Planeo Cupu se čáslavští vydali na úplně druhou stranu, než jsou zvyklí ze své soutěže, a to do Hlinska. Tentokrát se hrálo o tři postupová místa, a tak čáslavští měli padesáti procentní šanci postoupit. Ale nikdo jim postup nedal zadarmo. Nakonec po dvou prohrách a třech výhrách se čáslavští se ziskem devíti bodů usadili na třetím místě a postoupili do závěrečné kvalifikace.

Hodnocení trenéra Vojtěcha Pavlíka:

„Vstup do turnaje nebyl z naší strany ideální. První zápas proti Kolínu byl těžký a my jsme nedokázali chytit tempo hry. Druhý zápas proti Lázním Bohdaneč byl již lepší, ale pořád bylo vidět, že kluci nejsou v herní pohodě a jsou nervózní.“

„Při třetím utkání proti Vlašimi jsme na začátku zápasu zahodili tři šance, které jsme měli proměnit a měli bychom klid. Místo toho jsme inkasovali, a ještě hostující hráč nakopl našeho brankáře, který nyní bude 3 týdny bez chytání… Doufal jsem, že v tomto zápase jsem si vybrali všechnu smůlu.“

„Zápas proti Slavii HK, byl úplně něco jiného. Kluci byli více motivováni, protože už nesměli znovu zaváhat, pokud chtěli postoupit. A tak bylo vidět, že chtějí vyhrát. Hned v úvodu si vytvořili tří brankový náskok a herně dominovali celý zápas.“

„Poslední zápas s Hlinskem jsme mohli vyhrát s větším rozdílem, ale je možné, že už nám docházely síly. Pojistku na 2:0 jsme přidali až v závěru.“

„Za mě byl postup povinnost. Upřímně jsem čekal, že kluci se poperou o vyšší příčku, ale postup se počítá. Když si zpětně vybavím turnaj, tak jsme herně propadli jen v první zápase s Kolínem. Tyto turnaje jsou těžké na hodnocení, hraje se 1x20 minut a není zde prostor na chyby. Mrzí mě zranění Pavla, ale naštěstí se později na rentgenu ukázalo, že zlomené to není. Doufám, že se brzy ke klukům připojí a bude společně s ostatními připraven na další kolo turnaje. “

Sestava: Horáček P., Jelínek, Šimek, Hortenský, Junek, Váňa, Feierfeil, Kupera, Horáček A., Pavelka, Svoboda, Adamčík, Vančura, Perclová, Vilímek, Dudych.

Výsledky:

FK Čáslav – SK Sparta Kolín 0:1