ČÁSLAVFC Sellier & Bellot Vlašim
174_20241002_100336.jpg
1210_20240522_115554.jpg

Předvedený výkon velkým zklamáním

První jarní domácí zápas na přírodní trávě jsme vyhlíželi s ambicemi navýšit hubený bodový zisk, ale bohužel přišlo kruté vystřízlivění.

FK Čáslav - FC Sellier & Bellot Vlašim 0:3 (0:1)

Začátek zápasu ještě vypadal vyrovnaně, ale zhruba od 20. minuty jsme začali kupit chyby a nepřesnosti a hosté převzali otěže zápasu. Vrcholem naší snahy byla akce Petra Kováře, který z levé strany na penaltě našel Lukáše Jeřábka, jeho slabé zakončení šlo ale přímo na brankáře. Ten míč vyrazil a následně zneškodnil i nebezpečnou střelu Matěje Popílka. Ve 26. minutě se vlašimští dostali do vedení – naše ztráta míče na pravé straně, diagonální míč za obranu a útočník sám před brankářem nezaváhal. Tentýž hráč se poté dostal do samostatného úniku ještě jednou, ale Tonda Jeřicha ukázal svoje kvality v situacích 1/1. Další nebezpečná situace vznikla po rohovém kopu, ale střela skončila nad naší bránou.

Po poločasovém střídání přinesl mírné oživení pravé strany uzdravený Dominik Trzaskalik, který byl součástí několika ofenzivních výpadů. Z naší snahy vyplynuly tři střely na bránu, se kterými si brankář hostí poradil (po pokusu Petra Kováře s pomocí tyče). Hosté nadále předváděli kompaktní dynamický výkon a v závěru ještě navýšili skóre. Nejprve v 78. minutě potrestali ztrátu míče při rozehrávce, poté v 85. minutě zakončili rychlý protiútok do rozhozené obrany, při kterém jsme prohráli tři osobní souboje.

Jediným sobotním pozitivem tak zůstane výhra týmu U19.

Branky: 26. Kristl, 78. Yakushev, 85. Maršíček.

FK Čáslav: Jeřicha – Krejza, Novotný, Procházka, Šveřepa (46. Papoušek), Popílek (46. Trzaskalik), Dražinovský (73. Medlen), Kovář, Holý (73. Šanc Mi.), Jeřábek (73. Tlustý), Vrdský.

FC S&B Vlašim: Šneidr – Růžička, Maršíček, Kežlínek, Kristl (58. Syrvatka), Vlasák, Valeš, Motyčka (66. Kohout), Veselý, Dub, Lacman (46. Yakushev).