ČÁSLAVFC Hradec Králové - mládež B
2:2
so 19. 10. 2024 12:15 @ Vodranty - UMT, 3. česká liga dorostu U 17 – skupina C, 11. kolo

Remíza s příchutí výhry

Prognóza bodového zisku v zápasech obou dorosteneckých kategorií před střetem s ligovými celky FC Hradec Králové by pro autora nejspíš znamenala vstupenku do nejbližšího blázince, ale přesto se díky výhře U19 a remíze U17 zázrak stal skutečností. Body z obou utkání jsme do tabulek připsali zcela po právu za výborné týmové výkony a maximální efektivitu.

FK Čáslav – FC Hradec Králové B 2:2 (1:2)

V našem zápase se hosté dostali do dvougólového náskoku po zaváháních v defenzivní činnosti v 6. a 33. minutě. Jinak jsme v prvním poločase předváděli srdnatý výkon a odměnou bylo snížení ve 39. minutě, když precizní rohový kop z kopačky Ondry Petra přistál na malém vápně na hlavě Kuby Vrdského, který nekompromisně skóroval. V tu dobu už jsme za sebou měli dvě střídaní kvůli zdravotním komplikacím a další dvě následovala o poločasové přestávce.

Při poločasové rošádě si o místo druhého útočníka řekl Fanda Rajchman a vytvořil s Kubou Vrdským dobře spolupracující duo, které dělalo obraně hostí velké starosti. Hradečtí sice měli větší držení míče, kluci však hráli nejen zodpovědně, ale i odvážně, a dařilo se jim podnikat nebezpečné protiútoky k soupeřově brance. Proto jsme se v 65. minutě mohli radovat z vyrovnání. Po rychlé rozehrávce (ruka hostí) u našeho vápna poslal Tobias Ozank delší přihrávku za půlku na Fandu Rajchmana. Následovala narážečka s Kubou Vrdským a Fanda poté šel sám na brankáře, který jeho zakončení vyrazil do dobíhajícího obránce, od něhož míč skončil v síti.  Hosté se ještě snažili překlopit zápas zpět na svoji stranu, ale naše drobná zaváhání nepotrestali a výraznější šanci si nepřipravili.

Všem hráčům za předvedené výkony patří uznání, které vyslovili i trenéři soupeře.

Branky: 39. Vrdský, 65. Kostka (vlastní) – 6. Cvejn, 33. Kloutvor

FK Čáslav: Jeřicha – Vavřina (46. Novotný L.), Ozank, Šveřepa, Novotný M. (46. Vedral), Rajchman, Petr, Dražinovský (33. Kosolapchekov), Šanc Mi. (61. Machotka), Vrdský, Šanc Ma. (24. Kříž).

FC Hradec Králové B: Kadlec – Voltr (57. Pospíšil), Kostka, Kosař, Kubásek, Šťovíček (57. Baše), Macek (68. Wenke), Cvejn, Růžička, Kloutvor, Dvořák (71. Gajda).