ČÁSLAVSK Tochovice
ne 6. 10. 2024 16:00 @ Vodranty / tráva, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 9. kolo
174_20241002_100336.jpg
1358_20241004_110357.jpg

Rozjetá Čáslav přivítá v neděli na domácím stadionu SK Tochovice

Fotbalisté Čáslavi v 9. kole páté ligy svedou bitvu s týmem SK Tochovice. Zápas s týmem z okresu Příbram startuje v neděli 6. října již v 16 hodin. Domácí tým je na vítězné vlně. V posledních třech zápasech pouze vítězil při vysoce aktivním skóre 19:1!

Čáslavi se daří

Čáslavští si naposledy vyšlápli na ambiciózní Poříčí nad Sázavou. Na jeho hřišti zvítězili vysoko 6:1! „Někteří hráči podali výborné výkony – oba stopeři, Hejný nebo Slavík. Měl jsem z toho radost. Jak jsem vždycky kritický a mám k mužstvu výhrady, tak tentokrát jsme to zvládli výborně a zaslouženě jsme vyhráli,“ říkal po utkání v Poříčí n/S trenér Čáslavi Roman Kučera.

Jeho tým bude chtít vítěznou vlnu potvrdit i v dalším utkání s Tochovicemi, které se nachází na 13. místě tabulky. Nejlepšími střelci týmu je dvougólové trio Matoušek, Mourek, Nevečný. Tochovičtí i přes své postavení na spodku tabulky dokázali v nové sezóně soupeře na jejich hřišti potrápit. V Psárech uhráli remízu dva dva, v Poříčanech dokonce zvítězili 2:1.

Poslední zápas Tochovicím nevyšel

Poslední zápas ovšem týmu z Příbramska nevyšel. Na domácí půdě podlehli Tochovičtí soupeři z Libiše 0:1! „Bylo to spíše bojovné utkání než fotbal. Měli jsme nějaké šance, oni také. Po rohovém kopu se ujali vedení a my jsme to nedokázali za celý zápas zkorigovat. Asi by tomu slušela remíza, ale hosté byli šťastnější,“ říkal v rozhovoru pro Příbramský deník po utkání předseda a manažer domácího klubu Ladislav Černý.

Podle šéfa tochovického klubu se v posledních kolech projevuje na výsledcích mužstva nedostatek zkušeností. „Máme hodně mladý tým, devatenáctileté, dvacetileté kluky, kteří vyšli z dorostu. Chvilku to potrvá, ale tým má budoucnost a určitě to bude do budoucna zajímavé. Musíme samozřejmě dělat body, ale tentokrát se nám to nepovedlo,“ smiřoval se s mrzutou domácí ztrátou.

Mladý tým

Přišla po dvou porážkách venku. „Na Dobříši nám bod po vyrovnání utekl v poslední minutě. V předešlém kole to na Povltavské (1:4) bylo hodně o bojovnosti a zkušenostech. Nám chybí hlavně v zakončení, ale mohlo by to do budoucna přijít. Snad to bude v pohodě,“ věří Ladislav Černý, že práce s mladými přinese ovoce. Hodně v tomto ohledu spoléhají na bohatou praxi v létě angažovaného trenéra Františka Baráta. „Rád pracuje i s mladými,“ potvrdil Černý.

Chybí tvůrce hry

V realizačním týmu už nyní vyhlížejí návrat Martina Pazderníka, který kvůli zranění do nového ročníku zatím nezasáhl. „Tvoří hru a chybí. Do čtrnácti dnů by se snad už měl vrátit. I v pětadvaceti je to pro nás zkušenější hráč, který už něčím prošel a na něm nám to vždycky dost stálo,“ přiblížil Ladislav Černý.

Utkání Čáslav – Tochovice se odehraje v neděli 6. října od 16 hodin na stadionu Pod Hrádkem v Čáslavi. Přijďte naše kluky povzbudit v dalším boji o mistrovské body!