AC Sparta Praha fotbal "B"ČÁSLAV
ne 19. 5. 2024 12:30 @ Praha 9, Satalice - tráva, 2.liga dorostenky Čechy, 24. kolo
1215_20240523_233923.jpg

Samá průnikovka. Sparťanky vyučovaly ofenzivní hru

S velkou kvalitou soupeře se v dalším kole druhé dorostenecké ligy potkaly fotbalistky Čáslavi. Na hřišti v Satalicích je v neděli 19. května přivítala rezerva pražské Sparty, nejofenzivnější tým soutěže, který se po 23 zápasech pyšnil celkovým skóre 198:22.

AC Sparta Praha B – FK Čáslav 6:0 (3:0)

Sparťanky předváděly pěknou kombinační hru a nepouštěly protihráčky do větších akcí. Čáslavandy se tak k míči moc nedostaly a o to víc se musely pohybovat, aby zachytávaly náběhy a časté průnikové přihrávky.

„Pro holky to byla vysoká škola fotbalu, a kdyby neobstály, odvezli bychom si plný ranec, protože ofenzivní síla Sparty je velká, stačí se jen podívat na její poslední výsledky a na celkové skóre v tabulce. Holky bojovaly, makaly a někdy samozřejmě i chybovaly, což kvalitní soupeř hned dokázal potrestat. Někdy se daleko líp hodnotí prohra se ctí, než utrápená výhra,“ konstatoval čáslavský trenér Luboš Hájek.

Stejně jako na podzim došlo na pikantní souboj otce s dcerou, protože třináctiletá L. Hájková nastoupila v rudém dresu ve středu zálohy. „Gól nám nedala,“ pousmál se Luboš Hájek. „Opět jsem její hru neměl čas pozorněji sledovat, protože jsem se plně soustředil na organizaci defenzivní činnosti a výkon mých svěřenkyň,“ dodal.

„Na tenhle zápas jsem se hodně těšila. V kabině jsem si řekly, jak bychom měly na Čáslavandy hrát. Víme, že hrají hodně odzadu a drží ofsajdovou lajnu. My jsme se tím nějak tak vypořádaly. I když moc šancí jsme nedaly, přesto tam docela poměrně hodně gólů padlo,“ řekla sparťanka Lucie Hájková.

Rozhodčí: Š. Polák - R. Ketner, M. Matěka. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - Luc. Vokounová, I. Ondráčková, M. Blehová, A. Vrabcová - L. Vokounová, E. Panýrková, E. Skaláková, A. Čudová, P. Havránková - V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: A. Čejková, K. Bělohlávková, Kar. Rozsypálková, E. Čejková, D. Petiková, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Bohemians 1905 - Mělník 4:0, Roudnice nad Labem - Dukla Praha B 9:1, Most-Souš/Dobroměřice - Třebeš 2:3 pk, České Budějovice - Trutnov 27:0, Zaječice - Braník 0:18, Jihlava - Teplice 2:1.

Příští zápas: FKM Vysočina Jihlava - FK Čáslav (úterý 21. května od 17.30 hodin v Antonínově Dole).

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!

FOTOGALERII PRAŽSKÉ SPARTY NALEZNETE ZDE!