ČÁSLAVMFK Trutnov
11:2
so 24. 8. 2024 10:00 @ SK Malešov tráva, 2.liga dorostenky Čechy východ, 1. kolo

Skvělý vstup do sezony. Gólový uragán odnesl Trutnov

Ve velkém stylu odstartovaly druhý rok ve druhé dorostenecké lize fotbalistky Čáslavi. Na úvod mistrovské sezony 2024/2025 našly azyl v Malešově, kde se jim moc líbilo. Měly tam výborné zázemí, podporu a i výsledek na hřišti dopadl skvěle.

FK Čáslav – MFK Trutnov 11:2 (6:0)

Čáslavandy se pustily do soupeře z Trutnova s nadšením. Za pět minut vsítily dva góly a po půlhodině se dostaly do pětibrankového trháku. „Holky si konečně vzaly k srdci, že mají hodně střílet, a hned to podle toho vypadalo,“ liboval si čáslavský trenér Luboš Hájek, který byl v prvním poločase velmi spokojen i s předvedenou křídelní hrou.

Vzhledem ke zvyšující se teplotě vzduchu se dalo předpokládat, že fyzicky náročný fotbal už jeho svěřenkyně v takové intenzitě nezvládnou. To se také potvrdilo, nicméně i tak Čáslav ještě nějaké góly přidala, ovšem dva v závěru sama zbytečně inkasovala, a sice kvůli špatné komunikaci na hrací ploše.

„Jednalo se o perfektní vstup do nové sezony, ale s varováním, že stále máme na čem pracovat,“ shrnul utkání Luboš Hájek s tím, že hattrick zaznamenala V. Pospíšilová a po dvou trefách si připsala nejlepší hráčka zápasu L. Vokounová a také N. Patočková, která tak skórovala hned v prvním mistrovském utkání po přestupu z Pardubic. Kuriozitou byly dva vlastní góly Trutnova.

Trenér L. Hájek, který ve stejný den oslavil padesáté narozeniny, nezapomněl vyzdvihnout skvělé zázemí a práci zástupců malešovského klubu v čele se sekretářem M. Lhotákem. „Hřiště s pokropeným trávníkem bylo na jedničku s hvězdičkou a ani jsem se nemusel starat o to, kdo zápas odmává na lajnách, protože Milan Lhoták zajistil z domácích řad oba asistenty rozhodčího. Moc děkujeme a rádi se do Malešova vrátíme, když se naskytne možnost,“ zdůraznil Luboš Hájek.

Po Klukách a Malešově se čáslavské fotbalistky představí v Paběnicích, kde ve středu 28. srpna od 18 hodin budou hostit starší žákyně kategorie WU14 z pražské Sparty.

Branky a asistence Čáslavi: V. Pospíšilová (N. Kalinová) - 1:0, E. Panýrková (bez asistence) - 2:0, vlastní (L. Vokounová) - 3:0, L. Vokounová (E. Panýrková) - 4:0, V. Pospíšilová (bez asistence) - 5:0, V. Pospíšilová (bez asistence) - 6:0, vlastní (E. Panýrková) - 7:0, N. Patočková (N. Kalinová) - 8:0, N. Patočková (E. Panýrková) - 9:0, L. Vokounová (J. Pěkná) - 10:0, Luc. Vokounová (bez asistence) - 11:1. Rozhodčí: F. Mlynář. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: E. Bednářová - A. Čejková, I. Ondráčková, K. Bělohlávková, N. Kalinová - L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, Luc. Vokounová - V. Pospíšilová, N. Patočková. Průběžně střídaly: E. Čejková, D. Petiková, J. Pěkná. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Mladá Boleslav - Jablonec/Liberec B 1:4, Jihlava - Poříčany 9:1, Hradec Králové B - Braník 7:3, Bohemians 1905 - Bukovany 5:2, Třebeš - volno.

Příští zápas: FK Čáslav - AC Sparta Praha (středa 28. srpna od 18.00 hodin v Paběnicích).