FOTBAL HLÍZOVČÁSLAV
so 7. 9. 2024 17:00 @ Hlízov, NEXT REALITY 1.A třída sk. B (6.liga sk.B), 5. kolo
1314_20240909_093217.jpg

Souboj s mladou rezervou Čáslavi vyzněl jasně pro zkušenější domácí Hlízov

V sobotním zápase 5. kola I. A třídy, skupina B zavítala rezerva FK Čáslav B do Hlízova.

Hlízov – Čáslav B 4:0 (2:0)

Hlízovští měli více ze hry a poprvé vážněji zahrozili v 16. min., kdy po centru zprava pálil pohotově a tvrdě M. Král, leč jen do tyče. To v 17. min. se už příznivci domácích barev radovali: Víšek pasem vysunul do levé strany M. Krále, který si navedl míč před hranici vápna a trefil parádně do šibenice – 1:0. Ve 22. min. mohl Vančura přidat gólovou pojistku, jenže odražený míč zpoza vápna poslal po zemi do tyče. Hosté se poprvé osmělili ve 32. min., jenže tvrdá rána Klepala šla přesně do míst, kde stál gólman Barták, a ten míč vyrazil. Domácí byli úspěšnější ještě před přestávkou, kdy hrubku hostující obrany nekompromisně potrestal Neuberg – 2:0.

Když v 51. min. zapadl Tichého centr za vzdálenější tyč hostující branky, bylo více než jasné, že hosté to budou mít hodně složité. Prakticky celá druhá půle se odehrála na jejich polovině, konečnou podobu výsledku dal v 79. min. Neuberg svou druhou brankou v utkání.

„Hosté přijeli s mladými hráči, bylo znát, že nebyli posílení o hráče áčka,“ řekl trenér Hlízova David Linhart. „Soupeře jsme nechtěli nechat vůbec hrát, a to se nám po celé utkání dařilo,“ naznačil a doplnil: „Hosté se snažili, bojovali, my jsme za stavu 0:0 asi třikrát nastřelili tyč. Výsledek mohl být daleko výraznější, ale jsem konečně spokojený, že jsme utkání odehráli s nulou a čtyři branky dali. Snad se od tohoto utkání odrazíme. Čáslav B se snažila, bojovala, ale na víc dnes asi neměla.“

„Domácí byli o třídu lepší, my jsme měli jedinou střelu na bránu v 89. minutě, neměli jsme čím soupeře ohrozit,“ uznal trenér Čáslavi B Vratislav Junek. „Hráli jsme v dost osekané sestavě, stopeři měli ještě zvýšenou teplotu, tak bych řekl, že jsou rádi, že vůbec chodí,“ upozornil a dodal: „V Hlízově je trochu nefotbalové prostředí, všeho všudy přišlo asi třináct lidí a asi dvacet rodičů.“

Branky: 17. M. Král, 40., 79. Neuberg, 51. Tichý. Rozhodčí: Babák – Lahoda, J. Volenec. ŽK: Víšek, Kubín – Lebduška, Sechovec. Diváků: 120. Hlízov: Barták – T. Dudla, J. Růžička, Kubín – M. Kruliš (62. Jaroš), Neuberg, Vančura (75. F. Moc), M. Král – Tichý (53. Martínek), Víšek (68. Hromek), Šesták. Trenér David Linhart. Čáslav B: Bína – Kurka, Suchý, Lebduška, Novák (58. Čermoch) – Novák, Houfek, Klepal, Sechovec – Dastych, Ondráček (46. Roček). Trenér Vratislav Junek.