Související zápasy

1281_20240819_130859.jpg

Starší dorost prohrál oba zápasy nové sezóny

Fotbalisté staršího dorostu mají za sebou nepovedený vstup do sezóny. Nejprve na domácí půdě podlehli favorizované rezervě Liberce, poté neuspěli v Ústí nad Orlicí, kde odehráli prakticky celé utkání bez vyloučeného Krejzy!

Čáslav - Liberec B 1:5 (0:0)

Hodnocení trenéra:
Do prvního mistrovského utkání nové sezóny jsme s jedním z favoritů celé soutěže nastoupili oslabení o 10 zraněných hráčů. Přesto se v prvním poločase hrál zcela vyrovnaný zápas. My jsme aktivním presingem nutili hráče Liberce k chybám v rozehrávce a jen nepřesností ve finální fázi jsme nedokázali vstřelit branku. Liberec si dokázal za první poločas vypracovat jen 2 příležitosti, které zlikvidoval dobrými zákroky gólman Málek.

Do druhého poločasu soupeř zjednodušil hru při rozehrávce dlouhými nákopy na vysokého útočníka a sbíral odražené míče, což nám dělalo problémy. Zápas rozhodlo rozmezí mezi 53.- 60. minutou, kdy jsme třikrát inkasovali. První gól padl z odraženého balónu po rohovém kopu, kdy se liberecký hráč trefil krásně do šibenice. Další 2 branky po rychlých protiútocích, kdy jsme už nestačili zachytávat hráče soupeře a ti si svoji kvalitou věděli s příležitostí rady. Zápas jsme na chvilku zdramatizovali brankou Ročka po standardní situaci, ale vzhledem k množství zraněných a ubývajícím silám ve velmi slunném počasí, jsme už neměli sílu soupeři vzdorovat. Ten naopak přidal další 2 branky a zápas zaslouženě vyhrál.

Branka: 62. Roček.

Čáslav: Málek - Novotný, Krejza, Filip, Papoušek - Spáčil, Horák, Rajchman, Popílek - Roček, Hybler. Střídali: Vrdský, Švanda, Vavřina.

Titulní foto, zdroj: https://www.rajce.idnes.cz/nikimax/album/fc-slovan-liberec-u18-fk-caslav

Orlicko - Čáslav U19 6:1 (2:0)

Hodnocení trenéra:
Do zápasu jsme vstoupili aktivně a byli jednoznačně lepším týmem, soupeř jen čekal v bloku, co my vymyslíme. První gól mohl vstřelit Hybler z trestného kopu, ale jen o centimetry minul branku domácích.

Zápas rozhodla 10. minuta, kdy při naší rozehrávce stoper Krejza uklouzl a hráč domácích postupoval sám na brankáře. Krejza ho nesmyslně stáhl oběma rukama a byla z toho červená karta a my jsme šli na celý zápas oslabeni o jednoho muže v poli. Navíc za pár minut po rohovém kopu vyklouzl míč z ruky brankáři Málkovi a domácí se ujali snadného vedení. Aby těch chyb nebylo málo, tak Novotný ve 35. minutě "namazal" soupeři podruhé a byl z toho další gól. Do zápasu jsme se mohli vrátit hned za dvě minuty, ale střídající Popílek po centru na zadní tyči nepochopitelně minul prázdnou branku asi ze tří metrů.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním a vírou zkusit se zápasem něco udělat a 20 minut jsme i v 10-ti hráčích byli jednoznačně lepším týmem. Odměnou nám bylo snížení střelou Popílka z hranice vápna v 50. minutě a další šance Hyblera a Spáčila, bohužel bez gólového efektu. V 65. minutě jsme z trestného kopu dokonce vyrovnali po hlavičce Ročka, ale bohužel pomezní rozhodčí zamával velmi diskutabilní offside. Soupeř naopak vzápětí z protiútoku vstřelil třetí branku, čímž naší snahu definitivně zlomil. Na vyrovnání v 10-ti už jsme neměli fyzické ani mentální síly a naopak jsme ještě třikrát inkasovali.

Tato prohra mě velmi mrzí, jelikož zápas rozhodla naše nedisciplinovanost. Věřím, že v 11 hráčích by zápas vypadal úplně jinak. Musíme se z toho oklepat a zkusit získat první body v domácím utkání s Novým Bydžovem.

Branka: 50. Popílek.