174_20241002_100336.jpg
175_20241002_100419.jpg
1213_20240523_091753.jpg

Starší žáci vyrazili do Německa na turnaj Oberbayern Trophy

Čekala na nás zajímavá zkušenost a konfrontace s fotbalovými týmy z různých zemí. Během dvou dnů jsme sehráli 7 zápasů (25 minut jeden zápas). Pouze jediný jsme prohráli  v základní hrací době, přesto to stačilo pouze na neoblíbenou bramborovou medaili.

Do Mnichova jsme dorazili v pátek v odpoledních hodinách, ještě jsme se ani neubytovali a už nás čekala prohlídka Allianz Areny, kde svoje domácí zápasy hraje Bayern Mnichov. Kluci si vyzkoušeli kabinu domácích, lavičku náhradníků i vstupní halu na hřiště se znělkou Ligy mistrů. Absolutní jedničkou byl při prohlídce Martin Krejčí, který dokázal přetlumočit do češtiny vše, co nám přednesl průvodce stadionem.

Sobotní program:

FC Birsfelden (Švýcarsko) - FK Čáslav 0:0

Po celý zápas jsme byli lepším týmem, vytvořili jsme si množství šancí, které jsme bohužel neproměnili a připravili se o dva body do tabulky.

Pičín (ČR)- FK Čáslav 0:1

Znovu zápas pod naší kontrolou a znovu velké neproměňování připravených šancí. Ke třem bodům nám pomohl šťastný rohový kop Fandy Rajchmana, který posla míč od rohového praporku přímo do brány soupeře.

FC Brüttisellen (Švýcarsko) - FK Čáslav 0:3

Konečně jsme dobrý herní projev podpořili brankami. Tony svou první loženku ještě neproměnil, ale po jeho druhé jsme šli do vedení 1:0. Vavřina centruje a Ozy zvyšuje na 2:0. Po rohovém kopu dává Tony hlavou na konečných 3:0.

VFR Garching (Německo) - FK Čáslav 1:0

V souboji o 1. místo v tabulce jsme utkali s pozdějším finalistou celého turnaje. Po zbytečné ztrátě na polovině hřiště inkasujeme a máme za sebou jediný prohraný zápas.

Čtvrtfinále: JFG Sempt (Německo) - FK Čáslav 0:1

Proti houževnatému německému týmu jsme se prosadili dobrým soubojovým chováním a vysokým presinkem. Trestný kop za sražení pronikajícího Kamčáka poslal Vedry na zadní tyč a Suchy rozvlnil síť v bráně soupeře. V tomto zápase jsme ztratili aktivního Šáňu.

Na doporučení záchranné služby odjel na rentgén do Dachau. Zlomenina se nepotvrdila, takže se vrátil s námi autobusem do Čech. Velký dík patří kondičnímu trenérovi Markovi Bílému, který absolvoval se Šáňou vyšetření v nemocnici a zajistil i návrat na stadion.

Semifinále: FC Solothurn ( Švýcarsko) - FK Čáslav 0:0, 3:0 na penalty

V souboji s pozdějším vítězem celého turnaje nás zdobila bojovnost a nasazení. Vydřená remíza s kvalitní soupeřem měla rozuzlení v penaltách. Tam jsme zažili náš totální kolaps, nedokázali jsme proměnit ani jeden pokutový kop.

Zápas o 3. místo: Sporting Martinus (Nizozemsko) - FK Čáslav 1:1, 3:2 na penalty

Někteří kluci do tohoto zápasu nastoupili se sebezapřením, ale s vůlí vybojovat medaili. Vstup byl velmi dobrý, ale znovu jsme neproměnili své šance. Naopak soupeře jsme svým nedůrazem pustli do vedení. Fany vyrovnal po standardce z velké dálky, kdy míč, k překvapení všech propadnul až do brány. Bohužel penalty na tomto turnaji nám nepřinášely štěstí a znovu jsme na ně prohráli.

Hodnocení trenérů:

Za celý turnaj tahle parta zaslouží velký kredit! Nejen, že vzorně reprezentovala ČR a FK Čáslav, ale i svým vystupováním mimo hřiště opět všichni dokázali, že jsou slušní a správní kluci.

Hráči FK Čáslav: Bednář, Houdek, Michera - Flieger, Chloupý, Kosolapchenkov, Krejčí, Kříž, Kunášek, Machotka, Novotný, Ozank, Pauš, Rajchman, Schwarzkopf, Suchomel, Vavřina, Schwarzkopf, Suchomel, Vavřina, Vedral, Zavadil. Trenéři: Paták Miroslav, Peška Josef.

FOTOGALERIE Z TURNAJE JE ZDE!