ČÁSLAVTJ Sokol Nespeky
ne 11. 8. 2024 17:00 @ Vodranty / tráva, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 1. kolo
1269_20240810_122556.jpg

Startuje fotbalový podzim! V Čáslavi se střetnou dva exdivizní kluby

Již v neděli 11. srpna vyběhnou fotbalisté Čáslavi k prvnímu mistrovskému utkání nejvyšší krajské soutěže. Na domácím stadionu Pod Hrádkem přivítají od sedmnácti hodin Sokol Nespeky. Tým z Benešovska, který stejně jako klub z Čáslavi, v minulé sezóně sestoupil z divize o patro níže!

Fotbalisté Čáslavi mají za sebou krátkou letní přípravu v níž sehráli čtyři přípravné zápasy se soupeři z vyšších soutěží. V přípravě dokázali čáslavští fotbalisté přehrát Polnou, remizovali s Českým Brodem a dvakrát prohráli (Pardubice U19, Benátky n/J).

Změny v kádru Čáslavi

V Čáslavi skončil krajní obránce Hanč a vrátil se do Pardubic. Peterka zamířil do Rakouska, v kádru skončil Peca, Mach. A svou bohatou kariéru uzavřel Peter Mráz. Tým naopak doplnili gólman Daniel Bína, jenž naposledy chytal za Slovan Poděbrady I.A třídu a hlavě středopolař Jakub Nekvinda, který je odchovancem Kutné Hory, kde strávil mnoho sezon, ale naposledy hrál za Sokoleč krajský přebor. Na postu stopera by měl nastupovat Roman Turek, ten přišel z Ledče nad Sázavou. Jinak kádr, který na jaře uhrál páté místo v divizní tabulce, zůstal pohromadě.

První soupeřem Nespeky

V neděli půjde o souboj dvou celků, které jsou po pádu z divize nováčky. Takže silný protivník. „Je to tak. My ale chceme využít domácího prostředí, věřím, že to zvládneme,“ přeje si kormidelník čáslavského týmu Roman Kučera.

„Budeme chtít hrát odvážně dopředu a přehrát je. To znamená ofenzivní, útočný fotbal. Nebudeme na nic čekat a nějakým způsobem spekulovat, chceme se prezentovat svým způsobem hry a tak půjdeme do každého zápasu. Budeme chtít hrát aktivně a uvidíme, na co to bude stačit,“ dodal trenér Čáslavi Roman Kučera.

Nespeky zažily výsledkově povedenou letní přípravu. V generálce rozstřílely ABC Braník vysoko 6:0. „Generálka se nám střelecky vydařila, a i hra měla ve většině utkání dobré parametry. Utkání nám, ale také ukázalo, kde je potřeba se zlepšit a hlavně vyvarovat se zbytečných chyb,“ řekl pro klubový web Petr Novotný, asistent trenéra Sokola Nespeky.

Zápas prvního kola 5. ligy mezi FK Čáslav a Sokolem Nespeky se odehraje v neděli 11. srpna od 17 hodin na stadionu Pod Hrádkem. Přijďte povzbudit čáslavské hráče v boji o první mistrovské body!