ČÁSLAVFA Jablonec/FC Slovan Liberec "B"
so 21. 9. 2024 10:00 @ Potěhy, 2.liga dorostenky Čechy východ, 5. kolo
174_20241002_100336.jpg
1353_20241003_005019.jpg

Třetí prodloužená za sebou. Smutek vyléčily desítky

Brnkat na nervy svým fanouškům až do úplného konce zápasu se v úvodu podzimu zřejmě rozhodly čáslavské fotbalistky. Potvrdily to v sobotu 21. září v Potěhách, kde přivítaly sdružený tým Jablonce a Liberce B. O vítězi musely opět rozhodnout „pentle“.

FK Čáslav – FA Jablonec/FC Slovan Liberec B 3:2 pk (0:0), na penalty 4:2

Přestože i třetí penaltová loterie v řadě byla pro druholigové dorostenky Čáslavi úspěšná, tentokrát si mohou hodně vyčítat, že nevyhrály za tři body. Utkání totiž měly díky dobrému výkonu pod kontrolou, ovšem závěrečnou pětiminutovku vůbec nezvládly a zbytečně přišly o stoprocentní zisk.

Jestliže Čáslavandy v předcházejících dvou mistrovských zápasech v Bukovanech a s Poříčany nechaly hrát soupeřky a do tempa se dostávaly postupně, tentokrát od začátku hýřily aktivitou a snahou vstřelit branku. Tu by si i zasloužily, leč trefa L. Vokounové nebyla uznána kvůli ofsajdu. A tak si na gólovou radost musely počkat do druhého poločasu.

Na jeho začátku vyzkoušela pozornost severočeské brankářky střelecky agilní A. Čudová a ono to vyšlo. A za necelých deset minut bylo v čáslavském táboře ještě veseleji, protože míč po přihrávce L. Vokounové uklidila do sítě E. Panýrková. Ani to však ke kýženému vítězství, které by Čáslav nadále udrželo na prvním místě v tabulce, nestačilo. Hostující hráčky vrátila do hry utěšená střela do šibenice a pak vyvinuly závěrečný tlak, který vyústil ve vyrovnání v době, kdy se hlavní rozhodčí P. Hlouška každým okamžikem už chystal na závěrečný hvizd.

„Zase jsme předvedli, co by se nám nemělo stávat. V minulých dvou zápasech jsme inkasovali krátce poté, co jsme vstřelili gól, a teď jsme se nechali na poslední chvíli připravit o plný bodový zisk. Tentokrát bych to neoznačil jako blbost, ale jako nezkušenost. Holky se do podobných situací zatím dostaly jen výjimečně a prostě to ještě nemají takticky zvládnuté. Nicméně to nic nemění na tom, že je potřeba vydržet makat až do úplného konce utkání,“ uvedl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Co jeho svěřenkyně zatím zvládají na jedničku dvakrát podtrženou, jsou pokutové kopy. Při nich si zase počínaly jako zkušení mazáci a zůstaly v této sezoně stoprocentní. Ve třech penaltových rozstřelech proměnily už třináct pokusů a ani jednou se nemýlily. Naopak brankářka E. Bednářová čelila dvanácti desítkám - dvě chytila, dvě střely letěly nad bránu a jednou jí pomohla tyč.

Branky a asistence Čáslavi: A. Čudová (bez asistence) - 1:0, E. Panýrková (L. Vokounová) - 2:0. Rozhodčí: P. Hlouška. Hrací doba: 2x 45 minut. Penaltový rozstřel: L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, E. Bednářová (proměnily), I. Ondráčková (kopat už nemusela).

Čáslav: E. Bednářová - A. Čejková, I. Ondráčková, K. Bělohlávková, N. Kalinová - L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, Luc. Vokounová - V. Pospíšilová, P. Havránková. Průběžně střídala: E. Skaláková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Trutnov - Braník 0:5, Bukovany - Poříčany 0:3, Jihlava - Mladá Boleslav 8:0, Hradec Králové B - Třebeš 8:1, Bellatrix Praha (dříve Bohemians 1905) - volno.

Příští zápas: FK Čáslav - FK Mladá Boleslav (neděle 6. října od 10.00 hodin na umělé trávě v Čáslavi).

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!