ČÁSLAVFK Mladá Boleslav
3:1
ne 6. 10. 2024 10:00 @ Vodranty - UMT, 2.liga dorostenky Čechy východ, 7. kolo

Třináctiletá naděje zažila u dorostenek premiéru snů

Jak je důležité mít v týmu Vandičku, se přesvědčily fotbalistky Čáslavi v neděli 6. října v utkání s Mladou Boleslaví. Nejmladší hráčce V. Perclové stačilo jen pár minut na hřišti k tomu, aby při své premiéře za dorostenky vstřelila gól a dodala týmu klid.

FK Čáslav – FK Mladá Boleslav 3:1 (2:1)

Pro fotbalistky Čáslavi to po víkendovém volnu v minulém kole mohl být zápas na pohodu, ale samy si ho zkomplikovaly na konci prvního poločasu. Do té doby držely nulového soupeře daleko od své svatyně a snažily se navýšit dvoubrankové vedení, do kterého se dostaly díky trefám V. Pospíšilové a A. Čudové. To se jim do poločasové přestávky nepovedlo a naopak po zaváhání, kdy ani jedna z dívek nevystoupila proti hráčce chystající se na střelu, inkasovaly.

Gól do šatny poznamenal výkon čáslavských fotbalistek ve druhé půli. Vytratila se z nich zdravá sebedůvěra a na umělé trávě nechaly více prostoru Mladé Boleslavi. I když od ní bezprostřední nebezpečí snad nehrozilo, každá její útočná akce byla nepříjemná. Mnohem lépe se domácímu týmu začalo dýchat od 69. minuty, kdy mu dvoubrankový náskok vrátila třináctiletá V. Perclová.

Nejmladší fotbalistka na hřišti a hráčka chlapecké kategorie U13 nastoupila v dresu čáslavských dorostenek vůbec poprvé. Navíc skórovala jen chvíli poté, co ji trenér L. Hájek poslal z lavičky náhradníků do útoku. A nebýt nepozornosti asistenta rozhodčího, mohla se o několik okamžiků později radovat ze druhé trefy.

Signalizovaný a odpískaný (ne)ofsajd tentokrát až tolik nevadil a Čáslavandy si po třech výhrách v penaltovém rozstřelu v řadě mohly zase připsat plný bodový zisk. Pětizápasovou neporazitelnost v sezoně se pokusí prodloužit v sobotu 12. října na hřišti královéhradecké rezervy.

Branky a asistence Čáslavi: V. Pospíšilová (A. Čudová) - 1:0, A. Čudová (N. Kalinová) - 2:0, V. Perclová (E. Panýrková) - 3:1. Rozhodčí: V. Svoboda. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: E. Bednářová - A. Čejková, I. Ondráčková, E. Skaláková, N. Kalinová - L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, Luc. Vokounová - V. Pospíšilová, N. Patočková. Průběžně střídaly: K. Bělohlávková, K. Svobodová, V. Perclová. Trenéři: L. Hájek, I. Ducheček.

Příští zápas: FC Hradec Králové B - FK Čáslav (sobota 12. října od 10.30 hodin na hřišti FC Olympia Hradec Králové).

Zbývající výsledky: Poříčany - Braník 0:3, Bukovany - Jablonec/Liberec B 0:4, Jihlava - Třebeš 4:1, Bellatrix Praha - Hradec Králové B 2:6, Trutnov - volno.