Vítězný návrat do hry zkalila špatná fyzická kondice

Po prázdninové pauze zpět do herní praxe se fotbalové dorostenky Čáslavi vrátily ve čtvrtek 8. srpna. Byly hosty starších žáků Viktorie Radim, když před přípravným zápasem stihly v omezeném počtu absolvovat dvě tréninkové jednotky.

Viktoria Radim – FK Čáslav 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

„Pro nás se hned z několika pohledů jednalo o seznamovací utkání,“ zmínil čáslavský trenér Luboš Hájek. Na mysli měl třeba právě dlouhou letní přestávku a nebo comeback E. Bednářové, která se po více než půlroční zdravotní absenci opět zařadila do týmu a podle předem dané domluvy se postavila mezi tyče. V neposlední řadě to pak byly premiérové starty N. Patočkové a N. Kalinové, nových posil z Pardubic, respektive Týnce nad Labem.

Čáslavské dorostenky měly po celý zápas územní převahu, ovšem téměř nulovou střelbou se samy připravily o lepší výsledek. Navíc s přibývajícími minutami se stále častěji musely nutit k pohybu, což vypovídalo o tom, že individuální plány na rozvoj fyzické kondice, které měly od druhé poloviny července plnit, zřejmě vzaly na lehkou váhu.

„Náš výkon zůstal za očekáváním, i když beru v úvahu, že jsme hráli po hodně dlouhé době. Se vším respektem ke snaživému soupeři jsme měli vyhrát výraznějším rozdílem a hlavně na hřišti dominovat v držení míče či v kombinaci,“ uvedl Luboš Hájek.

Alespoň na dobrou střeleckou formu z minulé sezony navázala dvěma góly E. Panýrková, když ten druhý vsítila po rozehrání nepřímého kopu za malou domů. A branku si ve svém premiérovém startu za Čáslav připsala i N. Kalinová, kterou trenér L. Hájek postupně vyzkoušel v obraně, záloze i útoku.

Právě k rotaci hráček na různých postech utkání dobře posloužilo. Například E. Skaláková potvrdila, že by mohla být vhodnou alternativou na pozici stoperky, aby se kreativní I. Ondráčková posunula do středu hřiště a tvořila hru.

Branky a asistence Čáslavi: E. Panýrková (D. Petiková) - 0:1, E. Panýrková (A. Čudová) - 1:2, N. Kalinová (M. Blehová) - 1:3. Rozhodčí: F. Křivka. Hrací doba: 3x 30 minut.

Čáslav: E. Bednářová - A. Čejková, I. Ondráčková, K. Bělohlávková, N. Kalinová - L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, E. Skaláková - N. Patočková, Luc. Vokounová. Průběžně střídaly: D. Petiková, M. Blehová, N. Veselá. Trenéři: L. Hájek, I. Ducheček.

Příští zápas: Heřmanův Městec/Rozhovice - FK Čáslav (čtvrtek 15. srpna od 18.30 hodin v Rozhovicích).