Výhra na penalty v Bukovanech se jeví jako malý zázrak

Myšlenkami možná ještě někde na prázdninách, nebo naopak už ve škole, byly čáslavské fotbalistky v neděli 1. září na fotbalovém utkání druhé ligy v Bukovanech u Nového Boru. Každopádně na hřišti svou hrou nezanechaly vůbec dobrý dojem.

SK Družba Bukovany – FK Čáslav 2:3 pk (0:0), na penalty 2:4

„Předvedli jsme hroznou herní nekvalitu a už vůbec nemluvím o tom, že se holkám opět nechtělo v teple běhat. Začínám se pomalu strachovat, jaké bude v den zápasu počasí a jak se hráčky vyspí,“ byl i přes výhru za dva body kritický čáslavský trenér Luboš Hájek.

„Neměli jsme vůbec střed hřiště, zkazili jsme spoustu přihrávek, předvedli jsme pramálo z křídelní hry, kterou jsem proti Trutnovu tolik chválil, a třeba za celý první poločas jsme ani jednou nevystřelili na bránu,“ konkretizoval důvody velké nespokojenosti.

Například N. Kalinová ve snaze vyřešit situaci fotbalově adresovala hned dvakrát ve druhém poločase malou domů brankářce E. Bednářové tak nešťastně, že jednou z toho byl pokutový kop, z něhož se soupeř ujal vedení, a podruhé obrovská šance, která zůstala za nerozhodného stavu 2:2 trestuhodně neproměněna, že tomu ve sportovním areálu ani nikdo nemohl uvěřit.

Vítězství Čáslavi za dva body po penaltovém rozstřelu se tak jeví jako malý zázrak. V jednu chvíli to v 74. minutě dokonce vypadalo na stoprocentní zisk, ale hned za minutu od gólů Luc. Vokounové Bukovany vyrovnaly a o chvíli později přišla jejich zmíněná tutovka.

„Asi bych to neměl říkat, ale vyhrát jsme si nezasloužili. Nováčkovi soutěže proti nám stačil nadšený a bojovný výkon, podpořený skvělými fanoušky, kteří si užívali domácí premiéru ve druhé dorostenecké lize,“ uvedl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Pochvalná slova pro své svěřenkyně přece jen našel, když ocenil exekutorky pokutových kopů za to, že nepodlehly atmosféře a všechny své penalty suverénně proměnily. Stačily čtyři, protože fotbalistky Bukovan poslaly své pokusy ve třetí a čtvrté sérii nad bránu.

Branky a asistence Čáslavi: E. Panýrková (L. Vokounová) - 1:1, Luc. Vokounová (L. Vokounová) - 1:2. Rozhodčí: L. Kořínek - M. Saidl, V. Ledecký. ŽK: 0/1 (E. Bednářová). Hrací doba: 2x 45 minut. Penaltový rozstřel: L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, E. Bednářová (proměnily), I. Ondráčková (kopat už nemusela).

Čáslav: E. Bednářová - A. Čejková, I. Ondráčková, K. Bělohlávková, N. Kalinová - L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, Luc. Vokounová - V. Pospíšilová, N. Patočková. Průběžně střídaly: P. Havránková, E. Skaláková, E. Čejková, D. Petiková, K. Svobodová. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Braník - Jihlava 6:3, Třebeš - Trutnov 6:2, Poříčany - Bohemians 1905 0:4, Jablonec/Liberec B - Hradec Králové B 1:15.

Příští zápas: TJ Slavoj Choltice - FK Čáslav (středa 4. září od 18.30 hodin).