FK OrlickoČÁSLAV
0:2
so 17. 8. 2024 14:15 @ Ústí nad Orlicí, 3. česká liga dorostu U 17 – skupina C, 2. kolo

Výhru zpečetil brankář Jeřicha

Ve druhém soutěžním zápase se nám skvěle povedl vstup do utkání.

FK Orlicko - FK Čáslav 0:2 (0:1)

Již ve 2. minutě se Fandovi Rajchmanovi zastesklo po školních lavicích, a tak narýsoval třicetimetrovou kolmici z vlastní poloviny na rozeběhnutého Marka Šance. Tomu sice stoper stačil běžecky, ale na zaseknutí nereagoval a Marek tak mohl přihrávkou na penaltu najít zcela volného Kubu Vrdského, který bezpečně trefil odkrytou branku. Poté jsme měli po celý poločas míč více pod kontrolou. Vzadu jsme ustáli pár delších balónů a rohových kopů, směrem dopředu se nám dařilo podniknout několik útočných akcí a po gólu volaly zejména příležitosti Kuby Vrdského (po rohu), Ondry Petra (po přihrávce Marka Šance) a Matyáše Machotky (přihrával Kuba Vrdský).

Po začátku druhého poločasu se spustil déšť a z fotbalu se stal více boj se spoustou nepřesností na obou stranách. Naše defenziva téměř bezchybně odolávala, novic v bráně Tomáš Frinta si poradil se dvěma střelami z větší vzdálenosti, a když bylo po jediném zaváhání obrany potřeba (nezajištěný hlavičkující stoper), poradil si zdárně i se situací 1/1. Závěr zápasu už byl zase v naší režii a přinesl pár nevyužitých šancí. Útočníkům to nakonec musel ukázat brankář. Ondru Petra fauloval obránce u brankové čáry. Filip Šveřepa rozehrál zkrácený roh na Tobiase Ozanka, jehož centr doplachtil k zadní tyči, kde se příkladně nacházel a hlavou důrazně prosadil Tonda Jeřicha.

Po zápase panovala spokojenost nejen s vítězstvím, ale zejména s předvedeným výkonem. Samozřejmě byl znát přínos zkušenějších kluků z kádru U19, ale tahle výhra byla jednoznačně dílem celého týmu.

Branky: 2. Vrdský, 81. Jeřicha.

FK Orlicko: Jáneš – Kalous, Rýdl, Doležal (46. Knápek), Kalcovský (56. Štantejský), Dušek (74. Sedlák), Jirásek (27. Pirkl), Kalcovský, Štěpánek, Pánek (46.Klouda), Chaloupka

FK Čáslav: Frinta – Pauš, Vavřina, Šveřepa, Machotka (56. Vedral), Kosolapchenkov, Dražinovský (38.Ozank), Rajchman, Šanc Ma. (74. Jeřicha), Petr, Vrdský (46. Louda)