FK Mělník 1909ČÁSLAV
3:1
ne 26. 5. 2024 10:00 @ Lom, 2.liga dorostenky Čechy, 25. kolo

Vždyť ony vůbec nevědí, radovali se fanoušci Mělníka

Jak snadno přijít k úrazu, když je špatně nastavená mysl, se fotbalistky Čáslavi přesvědčily v neděli 26. května na hřišti v Lomu, kam si je v rámci dalšího kola druhé dorostenecké ligy pozval dívčí tým Mělníka. Podcenění soupeře se jim vymstilo.

FK Mělník 1909 – FK Čáslav 3:1 (1:1)

Marná byla snaha trenéra L. Hájka, který své svěřenkyně opakovaně připravoval před zápasem na to, že Mělník rozhodně nebude snadnou kořistí, jako se to stalo při podzimní výhře 9:0. Kouč R. Štrobl totiž už měl daleko více času na práci s týmem a také ze svého bývalého působiště v pražské Spartě stáhl svou dceru a její kamarádku.

Začátek utkání byl ze strany Čáslavi ještě v pořádku. První šanci P. Havránková sice neproměnila, ale E. Panýrková se po přihrávce L. Vokounové trefila ve 12. minutě z hranice velkého vápna parádně. Pak ještě rozhodčí M. Krátký neodpískal proti domácím evidentní malou domů a od té doby se karta začala obracet.

„Brzký gól konečně ukončil naši třízápasovou šňůru bez vstřelené branky a zároveň nám podle mého názoru uškodil. Holky o to víc podlehly dojmu snadného podzimního vítězství a myslely si, že to půjde samo i tentokrát a že se jim nemůže nic stát,“ podotkl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Opak byl pravdou. Čáslavandy začaly ztrácet půdu pod nohama a po rychlém vyrovnání dostalo trhlinu i jejich sebevědomí. První poločas ještě dohrály bez další inkasované branky, ovšem po přestávce už na hřišti úřadoval pouze jeden celek. „Vždyť ony vůbec nevědí,“ všimli si bezradnosti čáslavských hráček i domácí fanoušci, kteří nakonec oslavili zaslouženou výhru 3:1.

„Mělník hrál pěkný fotbal a my jsme mu k tomu neaktivitou hodně pomohli. Po předchozích dobře odehraných utkáních s těžkými protivníky jsme se vrátili k nudnému hernímu projevu, z něhož mohli mít radost jen příznivci soupeře,“ doplnil Luboš Hájek.

Branka Čáslavi: E. Panýrková (L. Vokounová) - 0:1. Rozhodčí: M. Krátký. ŽK: 0/1 (P. Havránková). Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - A. Čejková, I. Ondráčková, E. Skaláková, A. Vrabcová - L. Vokounová, E. Panýrková, A. Čudová, Luc. Vokounová - P. Havránková, V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: K. Bělohlávková, E. Čejková, D. Petiková, Kar. Rozsypálková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Dukla Praha B - Bohemians 1905 1:0 pk, Trutnov - Jihlava 0:13, Braník - Roudnice nad Labem 7:3, Most-Souš/Dobroměřice - Sparta Praha B 0:4, Třebeš - České Budějovice 0:14, Teplice - Zaječice 3:0 kontumačně (v 10. minutě byl zápas předčasně ukončen z důvodu poklesu hráček hostujícího týmu pod minimální počet).

Příští zápas: SK Roudnice nad Labem - FK Čáslav (středa 29. května od 18.00 hodin v Hrobcích).