FKM Vysočina JihlavaČÁSLAV
3:0
út 21. 5. 2024 17:30 @ Antonínův Důl-tráva, 2.liga dorostenky Čechy, 20. kolo

Žrát trávu a jezdit po zadku. S Jihlavou se to dařilo

Pouze jeden den na regeneraci, a to ještě vyplněný lehčím tréninkem, měly mezi dvěma druholigovými zápasy čáslavské dorostenky. Navíc je po béčku pražské Sparty čekala v úterý 21. května v dohrávce Jihlava, další tým z popředí tabulky.

FKM Vysočina Jihlava – FK Čáslav 3:0 (2:0)

Čáslavandy se na hřišti v Antonínově Dole opět plně soustředily na pozornou defenzívu. Bylo to potřeba, protože favorizovaný domácí celek se hned ujal iniciativy a vytvořil si územní převahu. Tu v závěru prvního poločasu korunoval dvěma podobnými góly v rozmezí čtyř minut.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, ovšem hostující hráčky přece jen ukázaly, že nepřijely pouze bránit. Podaly výborný výkon, ale vstřeleného gólu, který by jim za nasazení a bojovnost po celé utkání slušel, se nedočkaly. Největší šanci měla E. Panýrková, které však střelecký pokus o přehození brankářky nevyšel. Místo toho si Jihlava pojistila vítězství třetí trefou.

„Takhle, jak jste dneska hrály, se řečeno fotbalovou hantýrkou žere tráva a jezdí po zadku. Zapamatujte si to,“ poděkoval svým svěřenkyním i přes porážku velmi spokojený trenér Čáslavi Luboš Hájek. „Potřebovali bychom, aby takový výkon byl standard v každém zápase,“ dodal.

Čáslavandám se vůbec poprvé stalo, že jejich utkání řídila rozhodčí. Zvládla to na jedničku, a sice i s přispěním disciplinovaného chování všech fotbalistek na hrací ploše, obou realizačních týmů i přihlížejících diváků.

Rozhodčí: L. Šabacká. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - A. Čejková, I. Ondráčková, M. Blehová, A. Vrabcová - L. Vokounová, E. Panýrková, E. Skaláková, A. Čudová, Luc. Vokounová - V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: K. Bělohlávková, E. Čejková, D. Petiková, P. Havránková, Kar. Rozsypálková, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Trutnov - Teplice 0:23, Třebeš - Braník 0:7, Most-Souš/Dobroměřice - Dukla Praha B 5:0, České Budějovice - Mělník 8:1, Zaječice - Bohemians 1905 0:6, Sparta Praha B - Roudnice nad Labem 4:0.

Příští zápas: FK Mělník 1909 - FK Čáslav (neděle 26. května od 10.00 hodin v Lomu).