FK OrlickoČÁSLAV
2:2
so 20. 4. 2024 12:00 @ Ústí nad Orlicí, ČDŽ U 15 C, 23. kolo

Z Ústí nad Orlicí jsme přijeli s bodem

V Ústí nad Orlicí nás přivítal kvalitní travnatý povrch hlavního hřiště a pravé aprílové počasí. Během zápasu svítilo slunce, pršelo, padaly kroupy a foukal silný vítr.

FK Orlicko - FK Čáslav 2:2 (0:0)

Kluci skvěle navázali na povedený 2. poločas v domácím střetnutí proti Vyšehradu. Bez bázně a hany aktivně vstoupili do zápasu s lépe postaveným týmem v naší tabulce. Bezchybné zakládání akcí nám zvyšovalo procenta držení míče a nedovolovalo domácím dostat se do zápasu. Škoda, že stejně jako v zápase s Vyšehradem jsme nebyli v prvním dějství produktivní. Šance na to byly. Vedry orazítkoval břevno, Šáňa po rohovém kopu pálil do hradby těl před bránou, Tonyho bomba směřovala pouze do gólmana.

V poločase jsme dali důraz na zrychlení rozehry a zlepšení rotace hráčů středu, aby byla větší nabídka pro rozehrávající obránce.

Druhý poločas začal vydatným deštěm a naším zvýšeným tlakem na bránu domácích. Konečně byly k vidění i góly.

Jak se měnilo skóre zápasu:

55. Trestný kop z půlky půlky zahrává Péťa Vavřina na přání Máti Houdka přímo na bránu. Kluzký terén sehraje své a míč po dvou jemných tečích se procedí rukavicemi domácího brankáře až do brány. 0:1

67. Rychlá kombinace domácích a je srovnáno 1:1.

71. Kuny využije svou rychlost a vyveze míč do křídelního prostoru. Jeho ostrý centr najde Dymu, který se prosadí přes obránce a zvyšuje na 1:2.

80. Náš faul v pokutovém území znamená penaltu, kterou domácí vyrovnají na konečných 2:2.

Hodnocení trenérů:

„Náš určitě nejlepší výkon na jaře. Před zápasem jsme se snažili kluky motivovat, aby byli sebevědomí a věřili si, že jsou dobří fotbalisté!
To se na hřišti pozitivně projevilo. Měli jsme až na pár krátkých úseků herní převahu, dobře kombinovali a domácí nepouštěli do žádných šancí. Naopak my jsme měli minimálně čtyři loženky.
Druhý poločas byl z naší strany opět velice slušný. Dvakrát jsme vedli, přesto nakonec přišli o vítězství v poslední minutě z pokutového kopu, kdy si Bohouš Bednář sáhl na míč, bohužel ten prošel do branky.
Každopádně kluci zaslouží obrovský kredit, za dnešní herní projev a bojovnost. Je třeba pokračovat v tomto trendu i v dalších zápasech a s pokorou pracovat na trénincích."

Branky Čáslavi: 55. Vavřina, 71. Kosolapchenkov (Kunášek)

Čáslav: Bednář - Machotka, Ozank, Vavřina, Novotný, Kříž (75. Jeřábek), Vedral (60. Kunášek), Kosolapchenkov, Schwarzkopf (78. Zavadil, Rajchman, Flieger. Trenéři Paták Miroslav, Peška Josef.