AFK TuchloviceČÁSLAV
so 31. 8. 2024 17:00 @ AFK Tuchlovice, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 4. kolo
1297_20240830_095557.jpg

Fotbalisté Čáslavi chtějí v Tuchlovicích potvrdit povedený vstup do soutěže

Úvodní čtyři zápasy nové sezóny v páté lize svěřenci trenéra Romana Kučery zvládli bez ztráty kytičky. Vítěznou sérii budou chtít potvrdit v Tuchlovicích na Kladensku. Ovšem pozor! Domácí tým po ztrátě v úvodním kole zaznamenal tři výhry v řadě! Utkání se na stadionu v Tuchlovicích odehraje v sobotu 31. srpna od 17 hodin.

Fotbalisté Čáslavi vyrazí do dalekých Tuchlovic v dobré náladě. V neděli na svém stadionu přejeli celek Poříčan 6:0: „Je to pro nás povzbuzení do dalších zápasů. Ukázali jsme svoji kvalitu a řada hráčů předvedla nadstandardní výkony, takže jsme spokojení. Hráli jsme ofenzivně a vytvářeli jsme si řadu příležitostí. V prvním poločase jsme řadu šancí zahodili. Ve druhém jsme se uklidnili v koncovce a přidali další branky,“ řekl k utkání trenér Čáslavi Roman Kučera.

Ve středu pak kombinovaný tým juniorky se čtveřicí hráčů ze soupisky áčka postoupil v Poháru SKFS před Malešov.

Pozitivní nálada ovšem panuje i v táboře AFK Tuchlovice. Tým z Kladneska v posledním kole zvítězil v Libiši 2:1 a zaznamenal tak třetí vítězství v řadě! „Byly to doslova ubojované tři body, ale také týmový výkon. Tak se hraje o body," konstatoval pro Kladenský deník kouč Tuchlovic Miroslav Supáček. Jeho tým vedl už v 8. minutě, kdy po nezištné přihrávce Pihrta kanonýr Kraus nechyboval a trhal síť. Jenže než se hosté doradovali, už nechytili centr ze strany, ten si našel na zadní tyči Tauchmann a vyrovnal. Za chvíli se však Tuchlovičtí zase veselili. Famózní křížný míč vymyslel Kraus na Sedláčka a radost byla veliká - 1:2. Asi nikdo by v té chvíli neřekl, že to je poslední gól v zápase, ale bylo to tak.

Domácí přitom ostře sešlápli plynový pedál, dostali Tuchlovice hlavně po přestávce pod tlak, výborně kopali standardky. "Odvraceli jsme je horko těžko, něco jsme uskákali, zbytek pochytal jistý brankář Cimrman. Ve druhém poločase jsme se k výhře dopracovali řízenou defenzivou, ale byla to fuška," odfrkl si Miroslav Supáček.

Libiš nakonec svůj tlak i smůlou nevyužila, Tuchlovice zase trestuhodně zazdily nadějné brejky a dvakrát domácí zachránilo břevno (Tóth 82´ a Sedláček 86´).

"Jsem rád za tři body, ale radost mi především udělal velmi dobrý týmový výkon v době, kdy někteří hráči byli na dovolené," dodal Miroslav Supáček.

Sestava Tuchlovic v posledním utkání: Cimrman - Pudil, Baratynskyy, Nosek, Kárník - Tóth, Kubů - Pihrt, Bureš (72. Brnovják), Sedláček (89. Hodan Adam) - Kraus (89. Červenka).

Pro oba týmy půjde o historicky první vzájemné utkání.

AFK Tuchlovice – FK Čáslav, sobota 31.8. od 17 hodin.