ČÁSLAVMFK Dobříš
– : –
ne 20. 10. 2024 15:30 @ Vodranty / tráva, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 11. kolo
174_20241002_100336.jpg
1374_20241018_091800.jpg

Fotbalisté Čáslavi vyzvou v neděli na domácí půdě MFK Dobříš

Již jen dvakrát se fotbalisté Čáslavi představí v podzimní části páté ligy na domácí půdě. V neděli 20. října přivítáme na domácí půdě celek ze spodku tabulky MFK Dobříš. Po výhře v posledním kole a zaváhání Velimi se Čáslavští poprvé osamostatnili na vedoucí příčce tabulky. Své postavení tak budou chtít potvrdit i v domácím zápase s celkem z Příbramska.

Fotbalisté Čáslavi i přes značnou marodku klíčových hráčů pokračují ve vítězném tažení soutěží. Naposledy vyhráli 2:0 na půdě SK Rakovník: „Zápas nebyl vůbec jednoduchý, prožili jsme v Rakovníku velmi hektické utkání,“ konstatoval trenér Čáslavi Roman Kučera a navázal: „Hrálo se na malém tréninkovém hřišti, kde míč skákal a domácí nás chtěli přehrát bojovností. Nakonec jsme to zvládli, i když výkon moc fotbalový nebyl,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Celek Dobříše nasbíral po třetině soutěže pouhých sedm bodů. Naposledy doma prohrál s celkem Libiše vysoko 0:4!

Trenér MFK Dobříš Jiří Rychlík hledal po domácí vysoké prohře s Libiší slova jen těžko: „Nehodnotí se mi utkání dobře, nevidím náš největší problém v neproměňování šancí, do kterých se mužstvo dostalo i při minulé těsné porážce na béčku Povltavské. Naše hra je prostě hrozně pomalá, někdy až naivní. Strašně dlouho nám trvá přechod z obrany do útoku a opačně. Pozdě zaujímáme pozice a potom pykáme,“ hledal pro klubový web důvody porážky.

„Soupeři jsme se nevyrovnali v nasazení, agresivitě a rychlosti. Nám toto chybí, budeme se na to muset zaměřit a něco s tím udělat. Klíčovým mužem utkání byl hostujícího kapitán Moravec. Na hřišti byl dominantní, prakticky nás porazil sám, byl snad u všech akcí, po kterých jsme dostali gól, ale rozhodně se mi nelíbila jeho agresivní až záludná hra a také pouze žluté ohodnocení Moravcova skluzu ve druhém poločase,“ připomněl.

„Pokud chceme chránit hráče, měli by podle mě rozhodčí takový zákrok trestat víc než jen žlutou kartou. Kdyby došlo ke kontaktu, hrozilo vážné zranění a navíc to na hřišti vyšponovalo emoce. V naší soutěži se spoléhají kluby na mladé důrazné, agresivní a rychlostní hráče. My jsme herně málo hladoví, máme pouze sedm bodů, což je hrozně málo a blíží se polovina sezóny. Čekal jsem od mužstva daleko víc, musíme prostě ve všem zabrat a do konce podzimu ještě urvat body do tabulky,“ dodal odhodlaně.

V neděli se v čáslavských Vodrantech koná hned několik akcí. Prosíme místní, aby na zápas necestovali auty, protože v tento den bude omezená možnost parkování. Prostranství u umělé trávy a u zimního stadionu bude blokováno pro cyklokrosové závody. Děkujeme za pochopení.

Utkání FK Čáslav proti MFK Dobříš se odehraje v neděli 20. října již od 15:30 hodin. Přijďte naše hráče povzbudit v boji o další body do tabulky!

FOTO: Julie Ketmanová.