SK RakovníkČÁSLAV
ne 13. 10. 2024 16:00 @ SK Rakovník - tráva č.1, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 10. kolo
174_20241002_100336.jpg
1365_20241011_141658.jpg

Fotbalisty Čáslavi čeká v neděli výjezd na půdu SK Rakovník

Dlouhý výjezd za dalším soupeřem v rámci 10. kola páté ligy čeká na fotbalisty Čáslavi. V neděli 13. října zavítají do 170 kilometrů vzdáleného města Rakovník, kde se utkají proti domácí SK o další body do tabulky.

Čáslavští v posledním utkání postrádali značnou část svého kádru, nicméně v tomto týdnu se do tréninkového procesu již zapojili dva absentéři. Na druhou stranu zápas se kryje jak s utkáním staršího dorostu, tak čáslavské juniorky, takže na Rakovnicko opět neodcestuje příliš početná výprava hráčů.

I tak jsou čáslavští fotbalisté v souboji s týmem ze spodních pater tabulky velkým favoritem. Čáslavští v posledním kole na domácí půdě přestříleli mladíky z Tochovic 4:3: „Naše hra směrem dopředu postrádala rychlost a do obrany jsme byli děraví. Udělali jsme chyby, které soupeř potrestal. Neměli jsme svůj den,“ říkal po utkání trenér Čáslavi Roman Kučera.

Rakovničtí v posledním mistrovském zápase podlehli Libiši vysoko 3:7! „Všechno začalo dobře, podle plánu. Ale najednou přišel totální kolaps," kroutil hlavou po utkání v rohovoru pro Rakovnický deník trenér Rakovníka Jaroslav Hamouz.

Jeho tým poslal do vedení brzy Wajshajtl, domácí však v důležitém mači dvou ohrožených mužstev vyrovnali Tauchmanem. Naději Rakovníku nalil ještě Bohatý druhou brankou, ale v závěru poločasu hosté zkolabovali. Přibyl a Janovský otočili skóre na 3:2, hosté ještě zkusili něco udělat a nasadili Jaroslava Červeného, ale definitivně je srazila branka v úvodu druhé části.

Libiš na trávníku kralovala a Zach lovil ze sítě jede míč za druhým. Poslední slovo sice měl rakovnický mladík Alexij, ale byla to klasická labutí píseň.

„Neumím si vysvětlit, co se stalo, pod mým vedením to za rok a půl byl jednoznačně nejhorší výkon a výsledek. Dělali jsme školácké chyby a zaplatili za ně,“ dodal zklamaný Jaroslav Hamouz.

Utkání mezi SK Rakovník a FK Čáslav se odehraje v neděli 13. října na Městském stadionu Rakovník.