ČÁSLAVFC VELIM
ne 8. 9. 2024 17:00 @ Vodranty / tráva, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 5. kolo
1308_20240906_144554.jpg

Souboj stoprocentních. Čáslav v neděli vyzve Velim

Fotbalisté Čáslavi v uplynulých pěti kolech páté ligy doposud pokaždé naplno bodovali. Stejnou bilanci mají ovšem také fotbalisté FC Velim. Na souboj těchto celků dojde v neděli 8. září od 17 hodin na stadionu Pod Hrádkem v Čáslavi.

Byť měli Čáslavští před zápasem na půdě AFK Tuchlovice problémy se sestavou, zápas nakonec svěřenci trenéra Romana Kučery zvládli na výbornou. Druhým hattrickem v řadě jej režíroval útočník Daniel Turyna.

V poločasové pauze hosté z Čáslavi na Kladensku vedli jen o jednu branku: „V poločase jsme si to vyříkali. Řekli jsme si o věcech, které je ve druhém poločase potřeba zrealizovat. Do druhé půle jsme vstoupili koncentrovaně. Dali jsme další dvě branky, některé šance jsme neproměnili. Nastřelili jsme tyč a břevno. Druhý poločas jsme zvládli. Dohráli jsme utkání absolutně v klidu, hráči na hřišti dominovali,“ říkal po utkání spokojený trenér Čáslavi.

Šest branek v posledních dvou utkáních zaznamenal Daniel Turyna: „Tak je to určitě povzbuzení. Rád dávám góly a je mi asi jedno, jestli to je z penalty nebo ze hry,“ má jasno borec, který prošel pražskou Slavií i Spartou, nebo druhou slovenskou ligou.

Jak se na derby těší a co by jej mohlo podle Turyny rozhodnout? „Těším se asi normálně jako na každý jiný zápas. Doufám, že to bude dobrý fotbal z obou stran a ukáže se, kdo je lepší,“ uvedla čerstvá Osobnost Deníku.

Fotbalisté Velimi v posledním domácí utkání otočili zápas s Libiší: „Klukům jsem v poločase říkal, že jsem s hrou spokojený, i když jsme prohrávali. Rychle jsme po pauze z penalty vyrovnali, tím jsme se dostali výsledkově zpět do zápasu. Pak bylo otázkou času, jestli ze svých mnoha šancí něco proměníme. Soupeř tahal čas, což chápu, i proto se nastavovalo sedm minut. A my jsme dokázali rozhodnout. Po parádním křižném pasu Šindeláře šel sám na bránu Vácha a proměnil. Výsledkově jsme to zvládli, takže spokojenost,“ hodnotil utkání pro Kolínský deník trenér Velimi Radim Truksa.

Utkání FK Čáslav proti FC Velim se uskuteční v neděli 8. září od 17 hodin na stadionu Pod Hrádkem v Čáslavi.

Přijďte domácí hráče povzbudit v boji o další důležité body!

Zdroj: livesport.cz