ČÁSLAVSK Doksy
st 14. 8. 2024 18:00 @ Vodranty / tráva, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 15. kolo
1272_20240813_104930.jpg

Soutěž nabírá na obrátkách. Čáslav ve středu vyzve SK Doksy!

Raketovým tempem odstartovala v srpnu 5. liga. V neděli čáslavští fotbalisté přehráli Nespeky 2:0 a již ve středu 14. srpna na domácí půdě přivítají dalšího protivníka. Na stadion Pod Hrádkem zamíří SK Doksy. Celek z Kladenska v minulé sezóně krajského přeboru obsadil devátou pozici. Utkání má výkop v 18 hodin!

Fotbalisté Čáslavi vstoupili do soutěže tříbodovým vítězstvím proti celku z Nespek. „S vítězstvím jsme spokojeni. V zápase jsme zahodili několik brankových příležitostí. Hořeli jsme v koncovce,“ uvedl po utkání trenér Čáslavi Roman Kučera.

Doksy na úvod soutěže zavítaly do Poříčí nad Sázavou, kterému podlehly vysoko 2:5. „Hráli jsme dobrý a vyrovnaný zápas, ale soupeř nás jednoznačně předčil v kvalitě zakončení. Mají tři kluky co prošli ligou, ať už Haška, Vaculíka nebo Galušku a to jsou prostě borci, co mají šanci a nedají gólmanovi šanci. Nás koncovka pořád zlobí, přitom jsme mohli dát snad osm gólů,“ mrzelo trenéra Doks Martina Škváru v rozhovoru pro Kladenský deník.

Doksy, které si do pauzy daly výstavního vlastence a při prvním gólu doplatily na absenci na zemi krvácejícího Černého, se dokázaly dvakrát prosadit až za stavu 4:0. Černý snížil po standardce a pak se krásným trestňákem uvedl v novém klubu Bartoš. „Cením si, že to kluci nevzdali. Sahali jsme i po třetím gólu, po faulu na Dojczána jsme žádali penaltu a byli jsme lepší. Dokonce jsem z hlediště zaslechl, že si domácí koledují o opakování jarního zápasu z Průhonicemi. Ale pátá branka nás dorazila,“ litoval Škvára.

Z vloženého středečního kola a cesty do Čáslavi nemají v Doksech přílišnou radost: „Tohle nedává žádný smysl. My máme autobus přistavený na čtvrt na tři, ale kdo si to z kluků může dovolit skončit tak brzy v práci? Jsme přece amatéři! Tohle nám nemůže svaz dělat, aby nás ve středu poslal pomalu dvě stě kilometrů přes Prahu,“ zlobí se Škvára.

Utkání mezi FK Čáslav a SK Doksy odstartuje na stadionu Pod Hrádkem ve středu 14. srpna v 18 hodin. Opět se těšíme na Vaši početnou návštěvu!