ČÁSLAVFC Hradec Králové - mládež B
2:5
so 4. 5. 2024 12:15 @ Vodranty - UMT, ČDD U 17 C, 25. kolo

Nejlepší jarní výkon ocenili i trenéři soupeře, na body to nestačilo

Před utkáním s dalším týmem z TOP 4, který se před zápasem mohl chlubit nejproduktivnějším útokem a nejlepší obranou, jsme věděli, že cesta k úspěchu povede jenom přes zodpovědný týmový výkon s nadstandardními představeními jednotlivců na všech pozicích.

FK Čáslav - FC Hradec Králové B 2:5 (0:2)

Zapojení hráčů z kádru U19 bylo znát zejména uprostřed zálohy a od prvních minut se hrál fotbal, na který se dalo koukat. Hradečtí měli samozřejmě mírně navrch, ale kluci se nebáli hrát a předvedli několik pohledných akcí, zejména po pravé straně. O to víc mrzí krátkodobý výpadek, kdy hosté dvakrát skórovali (36. a 39. minuta). Prvním gólem potrestali naši chybu v rozehrávce, druhým nedokonalé bránění delšího míče v souboji 1/1. Naše útočné snažení vyprodukovalo dvě nadějné střely. Nejprve odražený míč kousek za vápnem z voleje napálil Lukáš Jeřábek do středu brány, druhou možností byla střela Filipa Šveřepy po autovém vhazování, kterou u tyče lapil brankář hostí. Větší nebezpečí pro obě mužstva znamenaly standardní situace, ale ani na jedné straně gól nepřinesly.

Druhý poločas se nesl v obdobném duchu jako první, jenom se rozpoutala větší branková přestřelka. Hosté nejprve v 50. minutě vsítili třetí gól, když obránci “zmrzli“ na malém vápně a odražený míč soupeř uklidil do brány. Potom už ale přišly naše gólové radosti. V 53. minutě narýsoval Petr Holý kolmici za obranu, kam si naběhl Matěj Popílek a sám před brankářem střelou po zemi na vzdálenější tyč svým prvním gólem v čáslavském dresu snížil na 1:3. Ani ne za 10 minut bylo ještě veseleji – na rozdíl jediné branky upravil hlavou Honza Procházka, když se mu povedlo nechytatelně proměnit centr Ondry Nácovského z přímého volného kopu. Další naše snaha o vyrovnání byla marná, a naopak hosté se dokázali dvakrát prosadit po rohových kopech, čímž v 73. a 84. minutě stanovili konečné skóre 2:5.

Branky: 53. Popílek, 62. Procházka – 36. Svoboda, 39. Kabele, 50. Čermák, 73. Fejgl, 84. Thiele

FK Čáslav: Bednář – Novotný, Nácovský, Procházka, Šveřepa (54. Papoušek), Popílek, Dražinovský (54. Šanc Mi.), Kovář (46. Medlen), Holý (77. Vilímek), Jeřábek, Vrdský (54. Šanc Ma.).

FC Hradec Králové B: Křivský – Svatoš (61. Fejgl), Thiele, Čermák, Svoboda (61. Lesák), Turek, Vacek (61. Peterko), Matuška, Lhoták (61.Kopčil), Václavík, Kabele.