MFK TrutnovČÁSLAV
1:2
so 27. 4. 2024 17:00 @ Trutnov, Horní Staré Město - tráva, ČDD U 17 C, 24. kolo

Vybojované vítězství

Největším pozitivem zápasu je ukončení jarního čekání na body. Jinak to byl spíš boj. Oběma týmům nejde upřít snaha a intenzita hry, ale pěkných fotbalových akcí bylo pomálu. Naši hru doprovázela spousta nepřesností a za všechny určitě nemohlo druhé jarní setkání s přírodní trávou.

MFK Trutnov - FK Čáslav 1:2 (1:0)

Celé utkání foukal silný vítr, který v 17. minutě dopomohl domácím, aby se dostali do vedení, když k všeobecnému překvapení skončil výkop z ruky od domácího brankáře až v naší síti. Ráz utkání to nijak výrazně neovlivnilo, nadále jsme měli o něco víc ze hry, ale těžko jsme se vyrovnávali s dynamičtějším projevem domácích hráčů, kteří z toho v první půlce vytěžili 2 – 3 střelecká zakončení. Naše šance na skórování vyplynuly většinou po průnikových přihrávkách za obranu, ale ztroskotaly na nekvalitním či pomalém řešení.

Do druhého poločasu jsme šli s úmyslem více zrychlit hru a jednoznačně si jít pro vítězství. Vyrovnání v 50. minutě přišlo z kopačky Lukáše Jeřábka, který z hranice vápna uklidil k tyči předchozí vyraženou střelu Kuby Vrdského. Potom se hra přelévala z jedné strany na druhou. Domácí nastřelili břevno a jednu hlavičku k tyči bravurním skokem zneškodnil Bohouš Bednář. U nás stojí za zmínku střela Sama Novotného, která po teči obráncem lízla tyč. Několik dalších zakončení skončilo mimo bránu, nebo je domácí střelec dokázal zpacifikovat. Zápas jsme zvrátili v náš prospěch v 90. minutě – po přihrávce Matěje Krezy z levé stany se míč dostal ke Kubovi Vrdskému, který ho přihrál proti noze Lukáši Jeřábkovi, jehož nechytatelný obstřel skončil v horním rohu branky.

Branky: 17. Vondrák – 50. a 90. Jeřábek

FK Čáslav: Bednář – Novotný, Procházka, Nácovský, Šveřepa (67. Vilímek), Tlustý (59. Hájek), Kovář (25. Papoušek), Rajchman (59. Flieger), Popílek (67. Krejza), Jeřábek, Vrdský

MFK Trutnov: Vondrák – Kadlec, Švanda (52. Švestka), Garček, Krtil, Gartner (72. Moravec), Zajíc, Olah, Poláček (72. Geisler), Fenik, Burkett (46. Polák).